Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Granie za pomocą klawiatury i myszki na konsoli powinno być zabronione?

Granie za pomocą klawiatury i myszki na konsoli powinno być zabronione?

Blizzard tworząc Overwatch już na starcie musiał pomyśleć o odrębnym balansie na konsole. Gracze na platformach Xbox czy Playstation powinni mieć równe szanse w rozgrywce. Jednak z powodu klawiatury i myszki niektórzy zdobywają niesprawiedliwą przewagę.

Osobiście nie grywam na konsoli jednak mam wielu znajomych, którzy porzucili blaszaki na rzecz Xboxa czy PS4. Grywając w FPSy na konsolach każdy doskonale zdaje sobie sprawę jak ciężko jest przycelować Wdową czy Aną bądź typowym hitscanem. Wymaga to tygodni treningu i miesięcy aby opanować umiejętności posługiwania się padem do perfekcji. Jednak przytrafia się przeciwnik z klawiaturą i myszką i stajemy się kolejną ofiarą.

Niestety Blizzard już jakiś czas temu twierdził, że nie jest w stanie nic zrobić z graczami używającymi dodatkowych peryferiów na konsolach. Microsoft i Sony do tej pory pozwala graczom na używanie ich, co jednocześnie stoi w przeszkodzie ze sprawiedliwą rywalizacją. Jakkolwiek używanie klawiatury i myszki nie jest zabronione wydaje mi się być takim dodatkowym sposobem na oszukiwanie innych przez co stoi na tym samym poziomie co cheatowanie. Proces ten pozwala zdobyć przewagę, której dany gracz nie potrafiłby wykorzystać w przypadku sprawiedliwej rywalizacji.

Niestety ze względu na aktualną politykę Sony i Microsoftu takie działania będą w dalszym ciągu wykorzystywane przez graczy, a Blizzard nie będzie w stanie nic z tym zrobić. A wystarczyłoby tak naprawdę aby producenci konsol oznaczali w systemie i wysyłali taką informację do deweloperów gier, a Ci sami mogliby utworzyć określone warunki lub blokady dla tego typu „nadużyć”.

Mamy wśród naszych czytelników osoby grywające na konsolach?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody