Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Gruby skandal w Overwatch League!

Gruby skandal w Overwatch League!

Philadelphia Fusion ogłosiła nowego członka zespołu, który w sezonie 2020 będzie grał podczas fazy zasadniczej ligi. Jest nim Chipsa, brytyjski streamer, którego brat jest trenerem asystującym w tej samej drużynie.

Wczorajszego wieczora cały internet zahuczał od informacji jakie pojawiły się w sieci. Oto streamer, który praktycznie nie grywa skrimów, a gry rankingowe, otrzymuje powołanie do jednej z lepszych drużyn w Overwatch League. Regularnie jest w Top500, jest bardzo dobrym Doomfistem i Genjim. Pozostaje jeden problem, jego brat jest trenerem w tej samej drużynie, która zatrudniła Chipsę.

https://twitter.com/Fusion/status/1199402443534209024

Sieć jest bardzo mocno podzielona tą decyzją. Niektóre osoby na scenie są zachwycone, jednak większość prograczy do których postów dotarłem mocno przecierało oczy ze zdziwienia. Najwyraźniej tradycją ligi jest aby drużyny przyjmowały kontrowersyjne, popularne osoby aby zrobiły hałas w lidze, a które często po zachowaniu na streamach powinny wyrwać permanentnego bana jak ma to miejsce w przypadku mało znaczących graczy. W końcu w pierwszym sezonie mieliśmy xQc, w drugim Dafrana i teraz przyszedł czas na Chipsę.

Path to Pro nic nie znaczy

Trzeba spojrzeć sobie prawdzie w oczy. Ekosystem, który Blizzard promuje jako jedyny sposób na sięgnięcie profesjonalnej kariery leży odłogiem. Ścieżka kariery, którą Blizzard sam utworzył okazuje się być nic nieznaczącym dodatkiem do promowania Overwatch League. To w końcu udział w ligach Open Divisions czy Contenders ma otwierać graczom drogę do najważniejszej ligi gry. Tymczasem w tej widzimy osoby kontrowersyjne, które swoim zachowaniem mają przyciągnąć kolejne tysiące osób, głównie widzów danego streamera. Bycie pro jest passe, trzeba być personą publiczną, która ciągnie za sobą tłumy aby cokolwiek znaczyć na scenie ligi.

Mam duże wątpliwości, ale też życzę chłopakowi aby pokazał klasę. Inaczej może stać się pośmiewiskiem na długi czas.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody