Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Hammond – naukowiec czy inżynier? Odpowiada Michael Chu!

Hammond – naukowiec czy inżynier? Odpowiada Michael Chu!

Na forum Blizzarda pojawił się bardzo ciekawy wątek dotyczący Burzyciela. Wśród fanów rozgorzała dyskusja, której celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie „Hammond to inżynier czy naukowiec?”.

Zdecydowana większość uznawała go za inżyniera, a nie naukowca. Oto przykłady ich wypowiedzi, które uzasadniają taki wybór.

„Nie sądzę, żeby był naukowcem.” napisał jeden z użytkowników tłumacząc, że Hammond wykazuje się tylko w naukach natury mechanicznej.

Inny fan zasugerował, że nasz chomik rozwiązuje tylko problemy o charakterze praktycznym. Przemawia to za jego inżynierskim umysłem. Powołał się na przykład dotyczący tego w jaki sposób chomik powstrzymał szalejące goryle przed wyrządzeniem mu krzywdy – odpowiedzią był mech.

W dyskusji pojawił się także przykład Winstona, którego ludzie nazywają naukowcem. Argumentem obalającym to stwierdzenie był fakt, że to co robi goryl jest bliższe inżynierii niż wiedzy stricte teoretycznej.

Pojawił się także użytkownik, który parafrazował definicje z podręcznika inżynierskiego swojego znajomego:

Naukowiec – ktoś, kto gromadzi nową wiedzę, aby dokonywać odkryć lub postępów w nauce.

Inżynier – ktoś, kto wykorzystuje dawną lub istniejącą wiedzę do rozwiązywania problemów.

Wykorzystując te informacje odpowiedział na zarzuty kierowane w stronę Winstona i przypisał mu oba tytuły.  Hammonda zaś określił jako inżyniera, ponieważ nie zauważył żadnych dowodów sugerujących, że chomik stara się wnieść coś do istniejącej wiedzy.

W tym momencie na scenę wkroczył Michael Chu i odpoweidział na zadane wcześniej pytanie:

„Tak naprawdę Hammond jest kimś więcej niż mechanikiem, ale jeśli wybierać między tymi dwoma, jest bardziej inżynierem niż naukowcem.”

Jeden z użytkowników odniósł się do jego wypowiedzi i określił Burzyciela jako pewnego rodzaju „szalonego naukowca”.

Niby nic takiego, ot zwykła zagwozdka, którą próbowali rozstrzygnąć fani. Jednak to przecież właśnie te małe szczegóły sprawiają, że nasza wiedza o świecie Overwatch wciąż się rozwija. Osobiście uwielbiam takie ciekawostki.

A Wy jak określilibyście Hammonda – jako naukowca czy inżyniera? A może jeszcze inaczej?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody