Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Hangzhou Spark mogło mieć inną nazwę!

Hangzhou Spark mogło mieć inną nazwę!

Niedawno pisaliśmy o wycieku nazw i logo czterech nowych drużyn w Overwatch League. W ostatnich dniach potwierdziły się wszystkie z nich, chociaż logo drużyny Hangzhou Spark przeszło zmianę kolorów. Okazuje się jednak, że zespół z Hangzhou miał wystąpić pod inną nazwą i mieć inne logo. To brak zgody Blizzarda zmienił właścicieli do zmiany nazwy.

Do informacji doszedł użytkownik reddita pod pseudonimem bata12. Oryginalny post został umieszczony na chińskim portalu Weibo, gdzie autorka poprzedniej wersji logo opublikowała ją za zgodą klubu. Według tego pomysłu, zespół miał występować pod nazwą Hangzhou Railgun, która wygrała w głosowaniu fanów.

Blizzard odrzucił jednak tę nazwę. Nie opublikowano oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale możemy się domyślić, że kontrowersje wzbudza kwestia broni. „Railgun” oznacza bowiem bardzo nowoczesne działo elektromagnetyczne, używane przez okręty do zestrzeliwania samolotów. Być może Blizzard nie chce, by nazwa zespołu kojarzyła się z czymś takim.

Ostatecznie zespół z Hangzhou wystąpi pod nazwą Hangzhou Spark. Wymusiło to na klubie zmianę herbu, zostali jednak przy swojej początkowej palecie barw. A kolory są wyjątkowo ciekawe, bo mówimy tutaj o pudrowym różu i jasnym niebieskim. Jeśli całe życie marzyliście o graniu różowym Reaperem, to drużyna z Hangzhou jest właśnie dla was.

Oto porównanie herbów:

Obecna wersja: Hangzhou Spark

Wersja odrzucona: Hangzhou Railgun

Która wersja się wam bardziej podoba? 

 

 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody