IEM Gyeonggi i MLG Las Vegas startują już dziś!

IEM Gyeonggi i MLG Las Vegas startują już dziś!

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że IEM wraca do Korei. Już dziś startuje IEM Gyeonggi, w którym wezmą udział dwie drużyny spoza Korei: Misfits i Rogue.

Dwie ważne imprezy esportowe przed zakończeniem roku startują już w dniu dzisiejszym. IEM Gyeonggi oraz MLG Las Vegas. W obu turniejach zobaczymy światową czołówkę Overwatch, która z pewnością zapewni nam niesamowite wrażenia!

IEM Gyeonggi

Turniej rozgrywany na terenie Korei Południowej jest imprezą typu invitational. Oznacza to, że w turnieju nie odbyły się żadne eliminacje. Każda drużyna została wyselekcjonowana przez organizatorów i zaproszona do udziału w imprezie. W turnieju zobaczymy 4 drużyny z Korei: Afreeca Freecs Blue, Lunatic-Hai, LW Red i Team Kongdoo Panthera oraz dwie drużyny z Europy: tegorocznego zwycięzcę Overwatch Open i Dreamhack 2016 Misfits oraz Rogue – tegorocznego zwycięzcę Overwatch Atlantic Showdown.

Turniej rozgrywany jest w formie pojedynczej drabinki eliminacji w bo5. Turniej będzie komentowany na łamach polskiego kanału ESL na platformie Twitch. Mecze będą komentowane przez naszych kolegów: Michała “Avahira” Kudlińskiego oraz Marcina “cl3vera” Pajora. Sprawdźcie harmonogram rozgrywek:

  • piątek, 16.12, 08:45 –  Misfits vs Lunatic-Hai oraz LW Red vs KongDoo Panthera
  • sobota, 17.12, 08:30 – Półfinały
  • niedziela, 18.12, 03:45 – Finał

Misfits pokazało pazur jednak po turnieju Dreamhack dokonano zmian w drużynie. To samo spotkało Rogue. Czy obu drużynom uda się dotrzeć do finałów, czy będą musiały uznać wyższość drużyn koreańskich, które również prezentują bardzo wysoki poziom?

MLG Las Vegas

MLG Las Vegas jest turniejem, do którego zaproszono 8 amerykańskich drużyn. W puli turnieju również znajduje się aż 100 000$ więc jest o co walczyć. Turniej również zapowiada się bardzo emocjonująco patrząc po liście drużyn. Znajdziemy tu tegorocznego zwycięzcę ligi OGN Overwatch APEX – EnVyUs.

Turniej rozgrywany jest w dwóch etapach. Pierwszym etapem będzie faza grupowa w trybie drabinki double elimination bo3. Następnie rozegrane będą mecze w fazie pucharowej pomiędzy czterema najlepszymi drużynami. ,

Wydarzenie będzie komentowane w języku angielskim na kanale MLG na platformie Youtube. Harmonogram turnieju jest następujący:

  • sobota, 17.12, 00:00 (noc z piątku na sobotę) –  4 mecze (po 2 na grupę)
  • sobota, 17.12, 21:00 – kolejna tura meczów grupowych
  • niedziela, 18.12, 20:00 – Półfinały
  • poniedziałek, 19.12, 00:00 – Finał

Macie już swoich liderów w obu turniejach?

Kategoria:eSport

Komentarze

Powiązane artykuły