IEM wraca do Korei Południowej po 8 latach z Overwatch!

IEM wraca do Korei Południowej po 8 latach z Overwatch!

Dzisiejszego dnia ESL zapowiedział, że powraca z turniejem IEM do Korei Południowej. Przy okazji tego ogłoszenia dowiedzieliśmy się, że po raz pierwszy na imprezie tej rangi pojawi się Overwatch!

Intel Extreme Masters powraca do kolebki światowego esportu. Już w dniach 16-18 grudnia odbędzie się IEM Gyeonggi, podczas którego rozegrane zostaną turnieje Starcraft II, League of Legends oraz Overwatch. W Goyang Sport Complex pojawi się 6 drużyn z Europy i Azji (4 z Korei i 2 z Europy) walcząc o nagrody, których pula wynosi 100 000$. Ćwierćfinały zostaną rozegrane 16 grudnia, półfinały 17 grudnia, a północ 18 grudnia w formule bo5.

Korea Południowa uważana jest za kolebkę esportu i jesteśmy zaszczyceni mogąc potwierdzić powrót IEM do tego kraju po raz pierwszy od 8 lat. Dołączenie Overwatch na IEM Gyeonggi Invitational będzie niejako również ukłonem wobec najpopularniejszych w tym kraju tytułów. – Michał Blicharz VP sekcji Pro Gaming w ESL.

Bardzo pozytywnie o turnieju mówi również George Woo, esport marketing manager w Intel.

Overwach to fantastyczne źródło esportowej rywalizacji, a przy tym niesamowicie popularny rosnący tytuł i właśnie z tego powodu jesteśmy zaszczyceni mogąc dodać tę grę na Intel Extreme Masters. Zamierzamy zaprezentować na wydarzeniu najnowsze produkty gamingowe firmy Intel stale przesuwając dalej granice internetowej rozrywki.

Pojawienie się Overwatch na IEM w Katowicach jest bardzo ważnym wydarzeniem. Będzie stanowił wstęp do stałych turniejów Overwatch podczas IEM, a ponadto daje duże szanse na pojawienie się tego produktu podczas finałów światowych IEM w Katowicach. Chcielibyście zobaczyć Overwatch na scenie głównej w Katowicach?

Kategoria:Aktualności, eSport

Komentarze

Powiązane artykuły