Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Ile czasu potrzebujemy na ponowne użycie ulta?

Ile czasu potrzebujemy na ponowne użycie ulta?

​Odpowiedni moment na rzucenie ultimate jest kluczowym czynnikiem w rozgrywce w Overwatch – nie tylko w szybkiej grze, ale również na rankedach jak i profesjonalnych rozgrywkach. Ale jak to wygląda u poszczególnych bohaterów?  

​​Serwis Winstonlab przedstawił ciekawą infografikę, która szczegółowo ukazuje czas potrzebny na załadowanie każdego kolejnego ultimate dla poszczególnych postaci na podstawie wyników pro graczy. Zestawienie zawiera czas potrzebny na załadowanie umiejętności, jak i czas podczas którego umiejętność jest utrzymywana w oczekiwaniu na użycie.

Jak widać na powyższej grafice, Lucio na pro scenie potrzebuje najwięcej czasu na użycie umiejętności ultymatywnej, natomiast Smudze zajmuje to najmniej czasu. Ciekawie przedstawia się również Łaska, która również w miarę szybko może załadować swoje wskrzeszenie. Patrząc na jego użycie widać jednak, że ta postać czeka zawsze na jeden moment, który uskuteczni działania drużyny.

Tanki mają zdecydowanie najdłuższy czas oczekiwania na załadowanie ulta, jednak stosunkowo krótki pomiędzy załadowaniem, a użyciem. Postacie te zdecydowanie szybciej zużywają swoje umiejętności aby wspomóc sojuszników w walce.

Wyniki nie przedstawiają całej pro sceny. Twórcy zestawienia wyjaśniają, że nie jest to tak duża próba jaką chcieliby przeanalizować. Przyznają jednak, że nadchodząca Liga Overwatch pomoże te wyniki dużo dokładniej przeanalizować.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody