Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Jeff Kaplan o braku polskiej flagi w grze!

Jeff Kaplan o braku polskiej flagi w grze!

Niedawno informowaliśmy Was o dodaniu polskiej flagi do gry. Jednak flaga była jedynie dokumentach prasowych, a w samej grze już nie. Wiemy dlaczego.

Polska flaga nie miała być wyjątkiem. Blizzardowi zależy aby dodać do gry większość flag narodowych. Nie inaczej było w przypadku naszej. Sprawa skomplikowała się gdy o gry wkroczyły kwestie prawne. Na oficjalnym forum Battle.Net wypowiedział się sam Jeff Kaplan

Nasz europejski zespół prawny kazał nam ją usunąć.

Ostatnio trochę czytałem o barwach narodowych i w przypadku polskiej flagi i godła występują pewne zasady, wedle których można bądź zakazuje się używania polskich symboli narodowych.

Polskiego godła oraz flagi nie można używać w celach komercyjnych w oryginalnym stanie. Oznacza to jednak, że jeśli stworzymy orła białego od zera z miejsca udzielona będzie prawna zgoda na wykorzystanie takiego symbolu. Prawo ogranicza licencję do komercyjnego wykorzystania znaków jedynie w oryginalnej, niezmienionej formie.

Być może dział prawny z Europy nie przeanalizował dokładnie reguł prawnych odnoszących się do polskich znaków narodowych, a być może to ja nie znalazłem innych przepisów odnoszących się do tego tematu

Sam z chęcią przedstawię Blizzardowi odpowiednie artykuły ustawy aby mogli się do nich odnieść i przywrócić flagę w grze. Bo jak to może tak być, że nie mamy jej w grze, prawda?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody