Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Jeff Kaplan zapowiada duże zmiany dla konsolowców

Jeff Kaplan zapowiada duże zmiany dla konsolowców

Nie od dziś wiadomo, że granie w gry typu FPS na konsolach nie należy do najłatwiejszych. Celowanie przy pomocy pada sprawia dużo więcej problemów niż przy użyciu myszki i klawiatury. Dodatkowym problemem są postacie, które pasywnie niezależnie od naszych ruchów mogą zadawać obrażenia. W przypadku Ovaerwatch możemy mówić o dwóch takich postaciach.

Symmetra oraz Torbjörn, bo mowa tutaj o tych dwóch postaciach jeszcze nie tak dawno należały do jednych z bardziej popularnych wyborów wśród graczy konsolowych. Nikogo nie dziwił widok 6 Torbjörn’ów broniących punktów. Jednak od momentu wprowadzeniu limitu postaci dużo się zmieniło, a gracze konsolowi zaczęli się żalić na forum Battle.net. Oprócz tego konsolowcy zaczęli również narzekać na małą liczbę aktualizacji gry. Standardowo pod tematem wypowiedział się Jeff Kaplan:

Odnosząc się do Torbjorna i Symmetry: Obserwowaliśmy ich bardzo uważnie. Gra oboma bohaterami na PC do tej pory była płynna i wyrównana. Ostatnio jednak ich drogi się rozchodzą dlatego też przyjrzymy się im i podejmiemy decyzję dotyczącą zmian.

W odniesieniu do zgłaszania graczy: Ta funkcjonalność będzie wdrożona zarówno na PS4 jak i Xbox. Nie mamy jednak ustalonej daty ponieważ wiele rzeczy, które są do zrobienia są uzależnione od innych czynników. Chciałbym aby zmiany pojawiły się jeszcze przed wakacjami…albo wcześniej. Musimy mieć nad tym kontrolą ale pracujemy nad tym bardzo ciężko aby to wszystko się udało.

W odniesieniu do bindowania: Będziemy nad tym pracować.

Niestety wprowadzanie nowych dużych (nie kosmetycznych) aktualizacji na konsolach (Playstation i Xbox) nie jest tak łatwe jak na komputerach. W obydwu przypadkach aktualizacje muszą przejść specjalne testy, oraz muszą otrzymać specjalny certyfikat od producentów konsol. Dlatego właśnie gracze konsolowi muszą uzbroić się w cierpliwość.

Czy są wśród nas gracze konsolowi? Dajcie znać co najbardziej was denerwuje w rozgrywce na konsoli.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody