Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Knockbacki w nowym patchu – analiza i porównanie

Knockbacki w nowym patchu – analiza i porównanie

Wielka wtorkowa aktualizacja wprowadziło ogrom nowości do Overwatcha. Niektóre z nich dotyczą poszczególnych umiejętności i ich wpływu na innych bohaterów.

Knockbacki to wszystkie umiejętności odpychające przeciwników takie jak fala dźwiękowa Lucia czy przytłaczający strzał Fary. Przed 19 marca siła odtrącenia zależała od paru czynników:

  • ruch danej postaci –  jeśli bohater porusza się w kierunku przeciwnym do pocisku odpychającego, to zostanie lekko wyrzucony w powietrze po czym wróci do biegu. W tym przypadku frustrujące jest, że dany przeciwnik nie zostanie przez nas np. wypchnięty za mapę, jeśli tego właśnie chcieliśmy.
  • czynności bohatera – kiedy Orisa lub Dva w tej chwili strzelają to knockback na nich będzie dość mały.

Tak było do tej pory. Teraz jest zupełnie inaczej, bo ruch rywali nie przeszkodzi nam w odrzuceniu ich do tyłu. Nawet jeśli wróg na nas naciera pełną parą, bez problemu kupimy sobie trochę czasu, a może nawet uratujemy życie. Zobaczcie jak to wygląda w najnowszym updacie:

 

W tej chwili można dosłownie „boopnąć” lecącą Dvę. Co tu się będzie działo… Mimo że np Lucio dostał parę znaczących nerfów, to ta zmiana zdecydowanie mu to rekompensuje.

A Wy się cieszycie z tej zmiany, czy macie dość wypadania za mapę ;)? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody