Kompozycje drużyny, które powinniście rozważyć w Overwatch po ostatnim patchu

Kompozycje drużyny, które powinniście rozważyć w Overwatch po ostatnim patchu

Ostatni patch wniósł do gry bardzo wiele zmian. Jedną z ważniejszych są liczne zmiany balansowe w grze. Nie tylko dodano nowego bohatera ale również zwiększono obrażenia zadawane przez Soldiera 76 jak również globalnie znerfiono wszystkich bohaterów wydłużając im czas naładowania ulta.

Bardzo wielu bohaterów otrzymało porządnego buffa. D.Va ma więcej HP oraz zwiększoną prędkość podczas ostrzału, Mercy jeśli nie znajduje się pod ostrzałem szybciej uruchamia swoją regenerację, Soldierowi zwiększono obrażenia, Torbjorn sam generuje sobie złom i szybciej uderza młotem, a Widowmaker szybciej ładuje siłę wystrzału w karabinie snajperskim. Powyższe zmiany są na tyle istotne, że uważa się je za game changera w aktualnej mecie.

Bardzo mocno wzrośnie zapotrzebowanie na D.Vę i Soldiera. D.Va ze zwiększoną szybkością poruszania się podczas strzelania zmienia jej rolę diametralnie Jest nie tylko dobrym tankiem ale również może skutecznie pushować pozycje wrogów przez co Ci będą musieli się cofać mając przed sobą D.Vę z wspierającymi ją sojusznikami. Soldier 76 z kolei dzięki zwiększonym obrażeniom zajmie miejsce McCree i większość pozostałych DPSów mogących atakować na dużą odległość.

meta-overwatch-patch-1-5

Soldier 76 dzięki stałemu wsparciu Mercy i Any podniesie jeszcze bardziej jego skuteczność ataku dzięki buffom leczenia i obrażeń. Uzupełnienie drużyny za pomocą Hanzo i Winstona pozwoli na dodatkową ochronę przed wrogami posługującymi się broniami na dużą odległość.

Jeżeli jednak nie jesteście zwolennikami bezpiecznych picków możecie pomyśleć o combo Genji, Winston i D.Va. Są najlepszymi bohaterami do kontrolowania pozycji na mapie. Dodatkowym atutem tej trójki jest fakt, że są bardzo mobilni i zadają dosyć spore obrażenia. Dlatego też w trakcie kiedy powyższa trójka atakuje pozycje wrogów warto mieć na plecach wsparcie w postaci Soldiera, Zenyatty czy Mercy na zmianę z Lucio. Jest niemal pewne, że ta trójka wsparcia będzie standardowym wyborem graczy w grach rankingowych.

meta-overwatch-patch-1-5_2

Wiele osób uważa, że Reinhardt stracił swoją pozycję w grze. A może po prostu jego pozycja została osłabiona kosztem skuteczniejszej gry zespołowej? Być może Reinhardt nie mógłby być tak potężnym bohaterem w pojedynkę i aby wyrównać pojedynki drużyn trzeba mu dobrać odpowiednich bohaterów takich jak Soldier, Roadhog, Ana, Mercy oraz Genji bądź Pharah? Ten pick pozwoli na kontrolowanie zarówno terenów na ziemi jak i w powietrzu.

Ciekawi nas jednak jak w nowej mecie odnajcie się Sombra i czy drużyny będą starały się wykorzystać jej potencjał. Jedno jest pewne, niektórym po nocach będzie śnił się teskt „I’ve got you in my sights”…

Skomentuj post i wygrywaj nagrody