Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Kontrowersyjna historia Fary znów na świeczniku

Kontrowersyjna historia Fary znów na świeczniku

Skin Fary z wydarzenia rocznicowego wywołał mieszane reakcje wśród fanów gry na całym świecie.

Nowy skin Fary łączy ze sobą symbolikę indiańską i egipską. Nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie fakt, że są to rejony lekko wykluczające się ze sobą pod względem kultury. Skoro gra jest osadzona w naszej rzeczywistości, warto byłoby, by kultury z różnych zakątków świata były tak samo doceniane. W tym przypadku można było usłyszeć wiele sygnałów brzmiących „kultura Indian jest tu zapominana”. A nie powinna.

Kaplan zapytany o zdanie w tym temacie odpowiedział:

Ciekawe co mówisz o skinie Fary, ponieważ kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy koncept tej skórki zaniemówiliśmy. Stwierdziliśmy, że to najpiękniejsz rzecz jaką kiedykolwiek zobaczyliśmy. Koniecznie chcieliśmy zobaczyć to w grze. Zmagaliśmy się z pewnym problemem „Ok, Fara jest egipcjanką i to jej dziedzictwo. To jej narodowość i chcieliśmy to uszanować tak samo jak rdzenną kulturę Amerykańską. Biliśmy się w myślach zadając sobie pytanie „Czy nie zachowaliśmy odpowiedniego szacunku w jakikolwiek sposób? Cząstka Amerykańska wydaje się nam ciekawa i czujemy że udało się to pokazać. Czy nie jest to fajne?

Jak więc możemy wyczytać, Fara jest oczywistą Egipcjanką I to jest jej dziedzictwo i narodowość. Mimo tego pochodzenie indiańskie w jej rodzinie jest dość wyraźne, dlatego właśnie nowy skin ma to reprezentować. Twórcom zależało, by równomiernie docenić obie kultury – pomimo faktu narodowości egipskiej.

Z obecnie dostępną wiedzą nie możemy nic więcej powiedzieć na jej temat. Musimy wierzyć, że Michael Chu i spółka planowali takie rozwiązanie i są przygotowani na ciąg dalszy jej historii. Muszą oni również uważać na czynniki polityczne jakie pojawią się na pewno przy tworzeniu dalszej historii w oparciu o istniejący świat.

Zawsze można jeszcze powiedzieć, że skin po prostu wygląda fantastycznie i nie ma nic wspólnego z historią. Po prostu jest świetny i dlatego został opublikowany. My jednak, jako fani wszelakich teorii, zawsze będziemy się doszukiwać czegoś głębszego w przekazie.

Źródło: pvplive.net

Skomentuj post i wygrywaj nagrody