Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Kontrowersyjne zmiany w Overwatch Contenders

Kontrowersyjne zmiany w Overwatch Contenders

Overwatch Contenders to drugie najważniejsze rozgrywki esportowe w grze. Co sezon dziesiątki zespołów i setki graczy mierzą się między sobą o triumf w swoim regionie. Blizzard ma jednak zamiar zrewolucjonizować całą ligę. Potencjalne zmiany, które mają wejść w 2019, są mocno kontrowersyjne i budzą sprzeciw graczy.

Nowy Region

Pierwszą poważną zmianą jest podział regionu North America na dwie części – „NA West” i „NA East” (część wschodnia i zachodnia). W NA będzie teraz znacznie więcej miejsca, i prawdopodobnie skorzystają z tego nowe drużyny Overwatch League. Chodzi tutaj o tzw. „academy teams’ (drużyny-akademie), czyli pomniejsze zespoły podlegające większym zespołom z OWL. Dzięki temu, wielkie kluby mogą szkolić sobie nowych zawodników.

Blizzard ma zamiar zaoferować nowym akademiom miejsce w Overwatch Contenders „za darmo”. Drużyny, które nie należą do organizacji związanej z Overwatch League, musiały walczyć o awans do Contenders przez Open Division, a później przez turniej „Contenders Trials”. Nowe drużyny-akademie będą na początku zwolnione od tego obowiązku. W kolejnych sezonach będą jednak podlegały kwalifikacji.

Nowe ograniczenia

Pojawia się też sporo ograniczeń. Po pierwsze, wszystkie regiony będą teraz miały maksymalnie 8 drużyn, więc pomimo dodania nowej dywizji, zespołów będzie w sumie mniej (choć nie jest to jeszcze potwierdzone dla Chin). Dodatkowo Blizzard chce, aby regiony skupiały się na produkcji swoich talentów, więc wprowadzają ograniczenie max. 3 zawodników spoza regionu w klubie. Jest to wymierzone w zespoły spoza Korei, które swój sukces w regionie osiągają głównie przez „importowanie” Koreańczyków.

Zmieniony jest też sposób rozgrywania sezonu. Do tej pory mieliśmy trzy sezony Overwatch Contenders w jednym roku. Od 2019 ta liczba spadnie do 2, a sezony będą dłuższe. Dodatkowo zmieni się sposób rozdzielania nagród; teraz więcej pieniędzy otrzymają drużyny na najwyższych miejscach.

Opinia społeczności

Część przedstawicieli drużyn wypowiada się bardzo źle o zmianach. Według nich, Blizzard skupia się na pieniądzach i chce zrobić z Overwatch Contenders coś na kształt Overwatch League. Dodatkowo niezależne organizacje, niezwiązane z żadnym klubem z Overwatch League, będą miały ogromne problemy z pozostaniem w swoich dywizjach.

Tak czy inaczej, niedługo rusza ostatni sezon Overwatch Contenders w tym roku. Będzie to ostatnia edycja turnieju w tej postaci, w jakiej ją znamy. Planowana data rozpoczęcia sezonu trzeciego to około dwa tygodnie po Blizzconie. Ostatnie finały mają zostać rozegrane do końca stycznia.

 

Źródło: playoverwatch.com, vpesports.com

Skomentuj post i wygrywaj nagrody