Korea cenzurowała symbole Pride Day podczas relacji z Overwatch League

Korea cenzurowała symbole Pride Day podczas relacji z Overwatch League

Wracamy do tematu Pride Day, któremu poświęcony jest niemal cały czerwiec. Korea Południowa postanowiła ocenzurować symbole tego wydarzenia podczas relacji z Overwatch League!

O odmiennym podejściu do relacji poświęconej Pride Day poinformowało Kotaku. Korea Południowa, w której prawo w stosunku do osób homoseksualnych jest jeszcze bardziej rygorystyczne aniżeli w Polsce, nie prezentowała tego dnia żadnych symboli związanych z Pride Day. Dlatego też relacja z Korei była bardzo ograniczona w ujęcia publiki w kolorowych strojach czy z transparentami, na których widniały m.in. hasła „let’s go lesbians”.

Overwatch League posiada kilka oficjalnych wersji językowych. Poza angielskim są również francuska i koreańska. Każdy kraj ma możliwość dowolnej prezentacji materiałów Overwatch League. Mogą dodawać własnych komentatorów oraz hostów. Stąd też Koreańska relacja została bardzo mocno ograniczona pod kątem pokazywania Blizzard Areny z Los Angeles.

Według źródeł portalu Blizzard w zeszłym roku dyskutował już ze stroną koreańską jak podejść do tego tematu. Jednakże jak widać po ostatniej relacji Blizzard najpewniej nie doszedł do porozumienia z Koreańczykami i aby nie narażać się niemal najważniejszej dla nich społeczności musiał się ugiąć.

W temacie homseksualizmu na łamach naszego portalu cieszy mnie jedno. Dyskusje są emocjonalne bo dzielą naszych użytkowników, ale są jednocześnie kulturalne. Jestem bardzo ustatysfakcjonowany, że udało nam się stworzyć społeczność gdzie ludzie o różnych poglądach potrafią między sobą rozmawiać 🙂

Skomentuj post i wygrywaj nagrody