Koreańska meta inna niż wszystkie?

Koreańska meta inna niż wszystkie?

Niedawno publikowaliśmy kolejną Tier Listę. Była ona oparta głównie o graczy na całym świecie, dlatego rezultaty raczej nikogo nie dziwiły. Warto jednak poświęcić chwilę i zwrócić uwagę na styl gry Koreańczyków. 

Korea jako obecnie najbardziej rozwinięte e-sportowo państwo, ma swoje style i szkoły w różnych grach. W Overwatch nie jest inaczej. Każda szanująca się drużyna liczy się z tym co obecnie prezentują i jakich bohaterów wybierają. Właśnie to zjawisko sprawiło, że zdecydowaliśmy się napisać ten news i pokazać Wam, co takiego oni robią inaczej.

Podstawową różnicą między KR i NA jest fakt, że Ci pierwsi grają więcej Aną. Pomimo nerfa wciąż jest kluczowym supportem i pojawia się w 19% wszystkich meczy. Jest to spowodowane podstawowym warunkiem – patchem Orisy. W tym patchu Ana dostaje kolejne obniżenie, tym razem jej obrażeń, do 60 punktów. Koreańczycy grają wciąż na ustawieniach przed Orisą, co poprawia jej częstotliwość gry. Gr niacze z NA czy EU nie są już w stanie 3-krotnie trafić zestunowanej postaci, co kończy etap zabijania 200hp czempionów.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że Koreańczycy nie używają Żołnierza 76. Bohater tak rozchwytywany w Europie, tam nie ma znaczenia. Spowodowane jest to faktem, że McCree zadaje więcej obrażeń w konkretnym punkcie. Snajperstwo to podstawowa zasada tych graczy i tego nie unikniemy. Warto zwrócić tu uwagę na „czyszczenie nieba” jakim dysponuje McCree. Jego celne strzały sprawiają, że Fara nie ma prawa bytu w dzisiejszych czasach. Warto zwrócić na to uwagę i spróbować coś zmienić.

Dodając – Sombra i Wdowa mają 2 razy więcej czasu rozegranego w Korei niż np. Mei. To wystarczająco obrazuje jak rozwija się sytuacja. Nie liczyłbym jednak na szybkie zmiany tych liczb u nas w ciągu kilku dni. Ciekawi jesteśmy, jakie Wy lekcje od Koreańczyków wyciągnęliście? Napiszcie co posiedliście.

Źródło: www.overbuff.com

Skomentuj post i wygrywaj nagrody