Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

LoL znowu wyprzedził Overwatch w rankingu

LoL znowu wyprzedził Overwatch w rankingu

Korea Południowa to bardzo ciekawy kraj. W przypadku graczy szczególnie interesującym faktem jest to, że w większości czas poświęcony na graniu spędzają w kafejkach internetowych. I to właśnie dzięki temu znane są rankingi popularności gier komputerowych.

League of Legends przez wiele miesięcy musiało uznać dominację Overwatch. Jednak od niespełna dwóch tygodni jest dużo popularniejszy niż Overwatch. Poniższe zestawienie wykonane przez Gamemetrics wskazuje ponad 10% przewagę LoLa. Taka sytuacja miała miejsce ostatni raz przed czerwcem.

gametrics2

League of Legenends plasuje się na 1 miescu z wynikiem 28,76%, natomiast Overwatch 18,41%. Jakie mogą być przyczyny spadku popularności Overwatch w Korei? Aktualnie kończą się finały OGN APEX oraz zakończył się 2 sezon gier rankingowych. Jednak na horyzoncie pojawia się nadzieja na powrót Overwatch na szczyt. Już jutro premierę ma 3 sezon gier rankingowych, a w najbliższej dekadzie miesiąca wystartuje kolejne wydarzenie sezonowe nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody