Mapy Overwatch

Mapy Overwatch

Overwatch to nie tylko liczni bohaterowie ale również i areny bitewne. Aktualnie w Overwatch znajduje się dużo zróżnicowanych i bardzo dopracowanych map, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się listą

Mapy typu Szturm


Świątynia Anubisa

mapa świątynia anubisa

Świątynia Anubisa jest pierwszą zaprojektowaną przez deweloperów mapą. Znalazła się na liście map wraz z premierą gry. Jest to mapa typu Szturm, na której gracze mają za zadanie przejąć dwa punkty kontrolne. Mapa prezentuje pustynny, surowy krajobraz, który miesza się z nowoczesnością w postaci oszklonej piramidy. Gracze mają okazję walczyć na otwartych przestrzeniach jak również kampić na tzw. „półkach”, których na mapie nie brakuje.


Hanamura

mapa hanamura

Podobnie jak w przypadku Świątyni Anubista tak i tutaj naszym celem będzie przejęcie punktu lub jego obrona. Dużą różnicą w przypadku świątyni stanowi jednak zamknięta przestrzeń głównego celu. Prowadzi do niego wiele przejść, okien czy skrytek, jednak centralną areną jest zawsze jedno pomieszczenie. Sama mapa idealnie została przystosowana dla ciężkich dział. Gracze skupiają się jednak najbardziej na pilnowaniu przejść (tzw. choke pointów), gdzie kluczowymi postaciami mogą okazać się bohaterowie z pancerzami i tarczami elektromagnetycznymi.


Zakłady Volskaya Industries / Volskaya Industries

mapa volskaya industries

Zakłady Volskaya Industries to mapa umiejscowiona w Rosji, na granicy Syberii. Jest to fabryka ogromnych mechów Swiatogor zarządzanych przez Katię Volskaya, których głównym celem jest obrona lokalnej populacji przed zagrożeniem, które niosą ze sobą omniki. Na mapie znajdują się dwa główne choke pointy, które gracze muszą bronić przed przeciwnikami jednakże na punkt tak jak w przypadku wielu innych map prowadzi wiele ścieżek.

Kolonia Księżycowa Horyzont

horizon lunar colony

Horyzont został zbudowany jako pierwsza baza wypadowa ludzkości w kosmos. Znajdująca się na Księżycu placówka naukowa miała za zadanie rozwinąć umysły ludzi robiąc badania na małpach i innych zwierzętach. Wyniki badań przedstawiały się obiecująco do czasu gdy naukowcy zostali zaatakowani przez rozwścieczone goryle. W trakcie tego wydarzenia Winston i Burzyciel opuścili Kolonię.

Mapa pozwala na zastosowanie szeregu taktyk na mapie. Szczególnie narażeni na ostrzał snajperski są gracze drużyny atakującej. Warto aby jeden z zawodników grał bohaterem z tarczą, która osłoni pozostałych podczas ataku na punkt.

Paryż

mapa paryż

Paryż jest mapą dodaną na początku 2019 roku. Prezentuje ona typowy staromiejski klimat w tle ze słynną Wieżą Eiffla. Drużyna atakująca już na początku będzie musiała poradzić sobie z trudnym do pokonania choke pointem drużyny broniącej, która znajduje się na podwyższeniu. Doskonale sprawdzą się w tym momencie bohaterowie flankujący tacy jak Smuga czy Genji bądź tacy, którzy będą mogli szybko przeszkodzić drużynie przeciwnej.


Numbani

Numbani to mapa łącząca cele „Przejęcie punktu” i „Ładunku”. To utopijne miasto znajduje się na środku sawanny. Fabularnie drużyna Overwatch musi dostarczyć Pięść Zagłady do Muzeum Dziedzictwa Numbani, natomiast celem przeciwników będzie uniemożliwienie tego zadania.

Numbani_001 Numbani_002 Numbani_003 Numbani_004 Numbani_005 Numbani_006 Numbani_007 Numbani_008 Numbani_009 Numbani_010 Numbani_011 Numbani_012 Numbani_013


Dorado

Dorado jest Meksykańskim miasteczkim, w którym odbywa się fiesta. Jest to mapa typu Payload – Ładunek. Pełna jest wąskich uliczek i przejść co pozwoli na zażartą konfrontację między obiema drużynami. Mama marzenie dla Pharah.

game_map_payload_dorado.0OIIO

 

 


King’s Row

Jedyna aktualnie lokalizacja, w której naszym głównym zadaniem będzie eskorta transportu lub powstrzymanie jego dotarcia do miejsca docelowego. Mapa wydaje się być najobszerniejszą z wszystkich lokacji i jednocześnie najbardziej atrakcyjną pod względem rozgrywki. Mnogość korytarzy i przejść powoduje, że każda klasa odnajdzie się na tej mapie. Najbardziej zadowolone powinny być jednostki latające tj. Pharah czy Mercy oraz dystansowe jak Hanzo czy Widowmaker. W zwartym starciu z pewnością górą będzie okazywał się Reinhardt i jego potężna szarża.

Kings_Row_001 Kings_Row_002 Kings_Row_003 Kings_Row_004 Kings_Row_005 Kings_Row_006 Kings_Row_007 Kings_Row_008 Kings_Row_009


Posterunek Gibraltar / Watchpoint: Gibraltar

Posterunek Gibraltar był przed laty kluczowym punktem zaopatrzenia i wypraw agentów Overwatch. To właśnie z tego posterunku udawali się na akcje pokojowe. Aktualnie celem Winstona jest ponowne uruchomienie komunikacji między wszystkimi posterunkami i byłymi członkami Overwatch by ponownie przywrócić organizację do życia.

Mapa została przystosowana do trybu „Przejęcie Ładunku”. Celem jest dostarczenie modułu do statku kosmicznego. Mapa prezentuje się bardzo dobrze. Brakuje jednak w dalszym ciągu gameplayów, gdyż na PAX East gracze nie mieli okazji na niej zagrać.

watchpoint-gibraltar Gibraltar_06 Gibraltar_05 Gibraltar_04 Gibraltar_03 Gibraltar_02


Hollywood


Lijang Tower


Nepal


Ilios


Route 66


Estádio das Rãs


Eichenwald

Skomentuj post i wygrywaj nagrody