Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Matth rezygnuje z Overwatch. Dziękujemy za wszystko!

Matth rezygnuje z Overwatch. Dziękujemy za wszystko!

Dotarła do nas smutna wiadomość – jeden z najlepszych polskich graczy Overwatch zdecydował o zakończeniu kariery. Tym zawodnikiem jest Mateusz Prymas, znany pod pseudonimem „MATTH”, dwukrotny reprezentant Polski na Overwatch World Cup.

MATTH był prawdopodobnie najbardziej doświadczonym polskim graczem na esportowej scenie Overwatch. Swoją przygodę rozpoczął już w 2016 roku, gdy reprezentował polski zespół „OW.QQ”. Później regularnie występował w zespołach na poziomie Tier 2 i Tier 3, a jego ostatnim klubem była drużyna „Young and Beautiful”. Jednym z jego największych osiągnięć było kilkukrotne wejście do Top 10 w rankingu najlepszych graczy.

W 2016 i 2017 reprezentował Polskę na Overwatch World Cup, i w obu przypadkach był jednym z najjaśniejszych punktów zespołu. Gdyby pojechał na tegoroczny World Cup, byłby jedynym Polakiem w historii, który wystąpił na trzech różnych turniejach mistrzostw świata. Niestety jednak, w tym roku odczuwał już wielkie wypalenie i brak chęci do gry. Nie wziął więc udziału w kwalifikacjach do drużyny narodowej, chociaż prawdopodobnie dostałby się tam bez problemu.

O tym, i innych rzeczach, MATTH pisze w swoim pożegnalnym tweecie. Oprócz wypalenia, MATTH mówi o bardzo niskich zarobkach w turniejach innych niż Overwatch League, oraz krytykuje kompetytywny aspekt gry. Są to główne powody stojące za tym, że rezygnuje z profesjonalnej gry w Overwatch i skupia się teraz na swoich prywatnych celach.

Odejście MATTHa jest końcem pewnej epoki w historii polskiej sceny esportowej Overwatch. Nam pozostaje życzyć Mateuszowi powodzenia w realizacji swoich innych celów. Miejmy nadzieję, że wkrótce na polskiej scenie pojawią się nowi, jeszcze lepsi zawodnicy, którzy poprawią ogólny poziom naszego kraju.

Dziękujemy za wszystko, MATTH!

Skomentuj post i wygrywaj nagrody