Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Mercy OP czy Usless po zmianach na PTR?

Mercy OP czy Usless po zmianach na PTR?

Rework Łaski pojawił się na serwerach PTR i już od samego początku wprowadza skrajne emocje. Niektórzy twierdzą, że Blizzard zrobił z niej nowego DPSa, a inni że jej możliwości zostały mocno ograniczone. Jak w końcu z tym jest?

Blizzard już od pewnego czasu przyglądał się Łasce i sposobie jej gry. Ostatnimi czasy zaczęto stwierdzać, że Łaska jest użyteczna tylko do wskrzeszania chowając się non stop za ścianami i olewając zupełnie teamfight. Blizzard po zebraniu opinii społeczności i na podstawie swoich własnych testów wprowadził zmiany, które zmieniają całkowicie styl gry Łaski.

Po pierwsze znika jej dotychczasowe ulti jakim było wskrzeszenie wszystkich znajdujących się w pobliżu sojuszników. Od tej pory Wskrzeszenie będzie stanowiło jedną z podstawowych umiejętności i każdorazowo będzie mogła wskrzesić tylko jednego poległego sojusznika co 30 sekund. I tu pojawia się pierwszy zgrzyt. Wielu graczy uważa to za skandal ponieważ część postaci może nabić swojego ulta w mniej niż 30 sekund, a co za tym idzie umiejętność wskrzeszania może nie być odpowiednio skuteczna w walce.

Po drugie Łaska otrzymała zupełnie nowe ulti jakim jest Walkiria. Podczas trwania tej umiejętności Kaduceusz leczy wszystkich pobliskich sojuszników lub zwiększa ich obrażenia w zależności od tego w jaki sposób użyjemy Kaduceusza. Blaster w trakcie ulta zadaje dużo większe obrażenia z dużo większą częstotliwością co poniekąd robi z niej potężnego DPS’a. Dlaczego DPSa? Spójrzcie na materiał jednego z proplayerów.

Dodając do tego możliwość swobodnego latania i zwiększoną szybkość dolotu podczas umiejętności Anioł Stróż staje się bardzo trudnym celem do zabicia.

I teraz pojawia się pytanie jak na to spojrzeć z punktu widzenia typowego supporta. Aktualnie wielu Mercy mainów narzeka, że Łaska otrzymała ogromnego nerfa. Do jej głównych zadań powinno należeć wskrzeszanie i leczenie sojuszników, a tymczasem może okazać się totalnie bezwartościowa bo nie będzie w stanie odwrócić losów walki. Poniekąd muszę się zgodzić z tą teorią. Często miewam mecze, w których rozbijamy cały przeciwny team by zaraz znowu musieć się bronić z prostego powodu – schowanej Łaski. Z drugiej jednak strony Łaska podczas umiejętności ultymatywnej otrzymuje możliwość leczenia obszarowego podobnie jak Lucio, dużo szybciej się porusza przez co trudniej ją zabić i skraca drastycznie czas odnowienia Wskrzeszenia, który co prawda dalej jest nerfem ale globalnie Łaska będzie dużo bardziej użyteczna na polu bitewnym.

Geoff Goodman stwierdził na forum Battle.Net, że Blaster Łaski aktualnie jest zbyt potężny. I rzeczywiście jeśli Ana zboostuje Łaskę ta może być niepowstrzymana. Oto co napisał:

Jej broń podczas użycia Walkirii jest zbyt potężna w tym momencie. Zamysłem tej zmiany było umożliwienie jej w skrajnych sytuacjach. Aktualnie jest na tyle poteżna, że Blaster stanowi jej podstawowy sposób na nabicie ulta, co nie powinno mieć miejsca.

A Wy jakie macie zdanie na temat zmian u Łaski?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody