Misfits zwycięzcą Overwatch Championship Dreamhack Winter 2016

Misfits zwycięzcą Overwatch Championship Dreamhack Winter 2016

Wczorajszego wieczoru zakończył się turniej Overwatch Championship Dreamhack Winter 2016. Nie brakowało wielu emocji jak i zaskakujących momentów. Misfits po zaciętej walce zdobył upragniony puchar.

Overwatch to produkt, gdzie meta gry bardzo często ulega zmianom. Misfits wydaje się być drużyną dla której zmiany mety są na rękę i pomagają na wprowadzenie świeżości i innowacyjności w charakterystyce gry tej drużyny. Jako pierwszy team postanowił zagrać w tym turnieju combo trzema DPSami, które pozwoliło im na zdobycie pucharu w zimowej edycji Dreamhack. Przewodzeni przez Terence “SoOn” Tarliera jako Tracer i Sebastiana “Zebbosai” Olssona bardzo mocno dali się we znaki drużynie fnatic. W czasie SoOn przeszkadzał na tyłach drużyny Zebbosai miał czas na zadawanie ogromnych obrażeń tankom. Drużyna z Ameryki północnej nie mogła odnaleźć się w takim ustawieniu.

Gdy Misfits wygrywało 2:1 i było niemal pewne, że wygrają ostatni mecz Casey “buds” Mcllwaine dokonał ważnej zmiany na Tracer by wziąć udział w pojedynku z SoOn i zablokować mu możliwość harrasowania fnatic na tyłach. Strategia ta pozwoliła ugrać kolejny punkt, a nam widzom podnieść ciśnienie i emocje jakie panowały zarówno na hali jak i przed ekranami monitorów.

Misfits wygrało w finale z fnatic 3:2 w rozgrywkach w formule bo5. Jest to drugi puchar europejskiej drużyny, która w październiku wygrała Overwatch Open odbywający się w Stanach Zjednoczonych. Misfits wyjechało ze Szwecji bogatsze o 30 000$. Poniżej przedstawiamy pierwszą czwórkę turnieju.

  • 1 miejsce – Misfits 30 000$
  • 2 miejsce – FNATIC 10 000$
  • 3/4 miejsce – Ninjas in Pyjamas 5 000$
  • 3/4 miejsce – compLexity 5 000$

Kategoria:eSport, News

Komentarze

Powiązane artykuły