Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Na BlizzCon 2019 nie wejdziesz bez telefonu komórkowego

Na BlizzCon 2019 nie wejdziesz bez telefonu komórkowego

Tegoroczny BlizzCon odbędzie się w dniach 1-2 listopada. Jednak fani są dosyć mocno wkurzeni wymogami jakie deweloper stawia przed nimi.

Zeszłoroczny BlizzCon nie był dla Blizzarda zbyt udany. Większość fanów nie doczekała się niczego znaczącego, a dodatkowo fani wylali na deweloperów całą masę negatywnych opinii za prezentację Diablo Immortal oraz wypowiedzi w stylu „Don’t you have a phone?”. Najwyraźniej firma z Irvine daje kolejny powód dla rozgoryczonych fanów do krytyki. Oto w 2019 roku na BlizzCon nie wejdziecie już bez telefonu komórkowego!

Jakie są tego przyczyny? Oficjalnie deweloper zmienił sposób dystrybucji biletów na imprezę. Blizzard chce ograniczyć szansę na fraudy i nieuprawnione wejście na teren Anaheim Convention Center tym, którzy nie nabyli w sposób legalny swoich biletów. Wymusił niejako potencjalnym nabywcom, aby zainstalowali aplikację AXS Mobile App, który to wyświetli następnie kod QR. Kod ten będzie regularnie zmieniany aby ograniczyć pojawianie sięduplikatów czy prób oszustw.

Pojawia się jednak duże ALE…Aplikacja, do której skorzystania zmusi nad Blizzard pobiera ogromne ilości danych, którymi może się następnie dzielić z innymi firmami. No właśnie…nie trzeba się długo zastanawiać aby wiedzieć, że dane te mogą trafić nie tylko do dewelopera, ale również innych zewnętrznych firm, a to może już naruszać prywatność użytkowników.

 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody