Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Najlepsze kompozycje w Capture the Flag w Overwatch?

Najlepsze kompozycje w Capture the Flag w Overwatch?

Od momentu wprowadzenia rankedów gracze bardzo mocno skupili się na trypie CTF. Ale właściwie jakie są najlepsze kompozycje dla trybu Capture the Flag w Overwatch?

Wprowadzony niedawno tryb rankingowy w Capture the Flag jest kontynuacją trybów rywalizacyjnych w Salonie Gier zapoczątkowanych przez rankedy w Lucioball.

Dlatego też nie dziwi mnie, że coraz więcej osób próbuje swoich sił w Capture the Flag i osiąga ponadprzeciętne wyniki.

Jednak tak jak w przypadku klasycznych rankedów tak i w CTF problemem jest zawsze kompozycja. Ten tryb również doczekał się ścisłej mety wymagającej od zawodników wyboru postaci, które będą skutecznie realizowały cele mapy.

Najlepsze kompozycje w trybie CTF w Overwatch

Podstawą w wyborze bohaterów jest tu zawsze Lucio. Jako jedyny może natywnie przyspieszać zarówno siebie jak i sojuszników bez ryzyka utraty flagi o ile nie użyje dodatkowo Potencjometru. Dzięki tej postaci posiadacz flagi dotrze do bazy znacznie szybciej i bez większych problemów z przeciwnikami na tyłach.

Duże znaczenie w rozgrywce będą miały tanki. Wybierając Reinhardta bądź Wieprza będą mogli przyjąć na siebie ogromne obrażenia nie ryzykując życiem pozostałych sojuszników. Taki bohater może następnie swobodnie transportować flagę, a dzięki przyspieszeniu Lucia znacznie szybciej dotrzeć do bazy. Bohaterowie Ci mogą również postrzymywać przeciwników i chronić posiadacza flagi, którym nie jest Lucio. Chociaż z doświadczenia znajomych widzę, że to właśnie Roadhog jest postacią, która najczęściej zwraca flagę bo nie dość, ze jest żywotny to jeszcze może samodzielnie się leczyć.

Dodatkowymi pickami jakich wymaga gra to często Żniwiarz, Mei bądź inny DPS jak McCree. Każda rozgrywka potrzebuje bohaterów od obrażeń na odległość.

Kolejnymi postaciami, która bardzo często sprawdzają się w tym zestawieniu chociaż na niższych rangach bądź na klasycznej grze CTF to Torbjorn i Symmetra. Każda gra musi posiadać obrońców, którzy skutecznie powstrzymają napór atakujących więc dodatkowe obrażenia od wieżyczek są bardzo wskazane. Szczególnie gdy stoją w niestandardowym miejscu.

Jeśli macie inne zdanie chętnie poznamy Wasze kompozycje na zwycięstwo 😉

Skomentuj post i wygrywaj nagrody