Najlepsze kontry na wybrane postacie

Najlepsze kontry na wybrane postacie

Dzisiaj przyjrzymy się kilku postaciom i dobierzemy dla nich odpowiednie kontry.

Na początek Genji. Bardzo silna i mobilna postać, a w doświadczonych rękach maszyna do łapania fragów. Jak pokonać tak silnego bohatera? Osobiście spotkałem się z dwoma postaciami dobrze sprawdzającymi się w tej roli. Pierwsza z nich to Winston, którego Działo Tesli jest w stanie bardzo szybko pozbawić Genjiego życia. Na niekorzyść naszego ninja, odbijanie w tej sytuacji nie działa – bo jak odbić prąd? Dodatkowo nawet mobilność Shimady nie pomoże mu w ucieczce, ponieważ Winston może go dosięgnąć dzięki swojemu Plecakowi Odrzutowemu. Druga kontra, już trochę mniej skuteczna, ale nadal robiąca swoje, to Symmetra. Podobnie jak w sytuacji małpy, odbicie tu jest bezużyteczne. Jedynie jego mobilność może go ocalić, ale w sytuacji gdy laser zostanie bardzo mocno nafeedowany, Genji nic nie zdąży zrobić przez małą ilość zdrowia jaką posiada.

Kolejny w kolejce jest Doomfist. Przez bardzo długi czas grałem nim i jest tylko jedna postać, która potrafiła mnie wyrwać z szału walki. Jest to nie kto inny jak Sombra. Pięść Zagłady zawdzięcza swoją siłę tylko i wyłącznie swoim umiejętnościom, gdy ich nie ma staje się bardzo słaby. I tu na scenę wchodzi Hakowanie Sombry, jedyna umiejętność, która sprawia, że odechciewa się grać Doomfistem.

Czas na pewną grupę w grze, ponieważ ta kontra działa na wszystkich, a mowa o tankach. Najlepszą opcją w tym przypadku jest Żniwiarz bądź Złomiarz. Ten drugi dzięki swoim bombom zadaje bardzo duże obrażenia i najlepiej sprawdza się w pozbywaniu tarcz. Natomiast nasz agent z dwoma strzelbami najlepiej się sprawdza w zabijaniu tanków. Wystarczy, że niepostrzeżenie zaatakuje tanka, a ten nie ma już szans na ucieczkę. Kilka strzałów w odpowiednie miejsce wystarczy, by pozbawić każdego tanka życia.

Ostatni w zestawieniu jest Bastion. Z pewnością wiele razy każdy z was miał z nim problem. Gdy robot ustawi się w dobrym miejscu jest praktycznie nie do przejścia. Tutaj jestem w stanie zaproponować trzy postacie, które mogą go pokonać lub w tym pomóc. Pierwszą jest Ana, która może uśpić Bastiona i dać sojusznikom furtkę, by mogli szybko go zabić. Druga kontra to Smuga, która wystarczy, że niezauważona zakradnie się szybko na plecy Bastiona i przyklei do niego Bombę Pulsacyjną. Ta taktyka najlepiej się sprawdza, gdy Bastion jest osłaniany. Ostatni jest Doomfist i jego ult. Robot potrzebuje chwili czasu, aby się rozstawić i żeby móc się znowu poruszać. Gdy Pięść Zagłady dobrze wyceluje Meteorem, Bastion nawet nie zdąży się ruszyć, a już będzie po nim.

W komentarzach możecie podawać własne kontry do podanych postaci.

Kategoria:Aktualności
Tagi:,

Komentarze

 • Damian Sztenbart

  Doomfista kontruje jeszcze junkrat . Jak wpadniesz w taką pułapkę to nic nie zrobisz. A bastiona genji.

  • FarąGram

   Genji niezbyt kontruje bastiona :/

 • Kelly

  Kto kontruje Hanzo?

 • Kamil

  Odpowiednie rozegranie Farą i Doomfist nie jest w stanie nic zrobić. Zaria jest dobra na Genjiego, bo jej promienia również nie odbija. Kontrowanie postaci owszem działa, ale jeśli umie się dobrze kontrolować grę to każdy może skontrować każdego.

 • Filip Lan

  Bastiona kontruje też Wiepszu, jak go przyciągnie to bastion nie ma szans

 • RedArrow

  Ten artykuł jest bez sensu za dużo w nim brakuje i mówi o tak idiotycznie prostych przykładach że szkoda wgl czytać.

Powiązane artykuły