Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Nerf Any i buff Zenyatty wycofane z PTR

Nerf Any i buff Zenyatty wycofane z PTR

Wczoraj Blizzard wprowadził na PTR nerfy dotyczące Any. Dzisiaj postanowili odwrócić zmiany, lecz nie całkowicie.

Zmiany na PTR były następujące :

  1. Biotyczny karabin – Obrażenia zredukowane z 80 do 60
  2. Biotyczny granat – Obrażenia przy uderzeniu zredukowane z 60 na 30,  Leczenie przy uderzeniu zdredukowane od 100 do 50.

Gdy rozeszła się wieść, że Ana dostaje dużego nerfa na PTR oficjalne forum Overwatch podzieliło się na kilka grup. Założono bardzo dużo tematów popierających nerf, jak i wiele negatywnie nastawionych do przedstawionych zmian. Po mniej niż 24 godzinach testowania, Blizzard zdecydował się odwrócić zmiany dotyczące jej granatu. Geoff Goodman na forum wytłumaczył :

Ana miała największe zmiany w tym patchu, a pod wpływem testów, informacji zwrotnych, i o wewnętrznej rozmowie o całej sprawie, zdecydowaliśmy odwrócić troche nerfów na tech patch. Obrażenia jej broni są znaczące, ale jeżeli to nie będzie wystarczające to możemy ponownie wprowadzić zmiany. Nie chcemy ruszać jej balansu za bardzo podczas  jednego patcha.

Ostatnia linijka tej wypowiedzi wzbudziła sporo kontrowersji wśród mainów D.Vy. Według nich D.Va przeszła podczas jednego patcha od używanej w każdej grze (S tier) do mało używanej (B tier).

Cofnięty został również duży buff Zenyatty, który pozwalał mu na użycie Kuli Rozdarcia na przeciwnikach znajdujących się za barierami. Najwyraźniej zmiany u tego bohatera zbyt mocno ingerowały w rozgrywkę dają ogromną przewagę nad przeciwnikiem.

Co myślicie o zmianach Any? Napiszcie w komentarzach!

 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody