Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Nowa konsola Microsoft ze wsparciem Overwatch?

Nowa konsola Microsoft ze wsparciem Overwatch?

Jeśli jeszcze nie dotarła do Was ta informacja, to śpieszymy z wyjaśnieniem. W tym roku, prawdopodobnie na jesieni, ma wyjść nowy model konsoli Xbox One.

Na ten moment wszystko skrywa się pod nazwą Projekt Scorpio – nie jest jeszcze znana oficjalna nazwa nowej wersji konsoli, choć specyfikacja jest już ujawniona i możecie sobie o niej poczytać tu -> link.

Jeff Kaplan w wywiadzie dla IBTimes UK nie wykluczył wsparcia 4k na konsolach. Overwatch już w tym momencie jest grywalne w rozdzielczości 4k na PC, a więc już blisko do tego, by było to możliwe też na konsolach.

Przez wzgląd na postępy jakie poczyniły obie platformy czyli Sony i Microsoft jesteśmy bardzo otwarci na każdy rodzaj wsparcia, jaki będzie możliwy. Poczekamy, zobaczymy.

Blizzard znany jest z tego, że wspiera różne inicjatywy, które będą przekładać się na lepszą jakość ich gier. Tak długo jak nie generuje to znacznych kosztów, nie jest zabronione i nie niszczy samej gry, będą otwarci na wszelkie interesujące ulepszenia i nowości – a co za tym idzie, będą wspierać takie inicjatywy. Sam Microsoft oczywiście odparł, że bez wsparcia też będą w stanie doprowadzić projekt do końca i efekt będzie równie oszałamiający.

Jeśli wierzyć ujawnionej specyfikacji, nowa konsola Microsoft to będzie bestia wśród innych tego typu urządzeń. Czy jednak faktycznie zmieni ona jakość gry? W listopadzie Blizzard wydał patcha na konsole Playstation 4 i dodał support do Playstation 4 Pro. Zdaniem użytkowników, różnice są niewielkie, lecz zauważalne. Przede wszystkim zauważono lepsze filtrowanie tekstur oraz ulepszono interfejs użytkownika.

Co myślicie o inicjatywach Blizzarda?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody