Nowa platforma i funkcje forum

Nowa platforma i funkcje forum

Na forum Battle.net pojawił się ciekawi wpis prosto od community managera. Przekonajcie się, jakie zmiany nastąpią już niebawem!

Jeden z community managerów własnie opublikował krótki wpis na forum Battle.net, gdzie informuje o zbliżających się wielkimi krokami zmianach. Mają one obejmować platformę oraz wszelkie sprawy związane z forum.

Jak twierdzi Wuluxar, Blizzard pragnie stworzyć bardziej przyjazne i przejrzyste miejsce, w którym gracze będą mogli dzielić się między sobą opiniami i prowadzić dyskusje. Jak się okazuje, już w przyszłym miesiącu udostępnione zostanie nowe forum (początkowo w j. angielskim dla Ameryki Północnej). Nowa platforma ma posiadać odświeżony wygląd, dzięki czemu stanie się bardziej przejrzysta oraz zostanie wyposażona w kilka świeżych i przydatnych funkcji. Sam system zgłaszania ma ponoć zostać kompletnie zastąpiony przez nowy – system flagowania. Wuluxar wspomina również o tym, że gracze którzy zostali zablokowani w Overwatch nie będą mogli udzielać się na forum. Jest to po części zrozumiałe posunięcie, które pozwoli znacząco ograniczyć toksyczność wśród wpisów i komentarzy.

Witajcie!

W ostatnich latach zbieraliśmy wasze sugestie dotyczące poprawy forów, aby wasz pobyt na nich był jak najlepszym doświadczeniem. Wiemy, że obecnie ciężko się na nich odnaleźć, czasami wpisy giną w natłoku innych, a zgłaszanie nie zawsze wydaje się osiągać skutek. Dlatego też z przyjemnością ogłaszamy, że w przyszłym miesiącu udostępnimy zupełnie nowe fora Overwatch, najpierw w języku angielskim w regionie Ameryki Północnej, a następnie w pozostałych. Dzięki poprawionemu wyglądowi i nowym funkcjom fora staną się lepszym miejscem dla społeczności Overwatch. Zupełnie nowe funkcje powiadomień pozwolą na bieżąco śledzić wpisy, a aktualizacje w czasie rzeczywistym sprawią, że nie przegapicie niczego ważnego. Dodatkowo zastąpimy opcję zgłaszania nową opcją flagowania, która pomoże podnieść jakość dyskusji. To tylko kilka ze zmian, które wkrótce pojawią się na forach Overwatch. Nie możemy się doczekać, aż je sprawdzicie.

Zgodnie z naszą polityką walki z toksycznym zachowaniem w Overwatch gracze, którzy zostali wyciszeni lub zawieszeni w grze, nie będą mogli publikować wpisów na nowych forach. Zaktualizujemy nasz obecny regulamin, przez co egzekwowanie zasad może się wydać bardziej restrykcyjne niż wcześniej. Na przykład nie będzie można już podbijać swoich wpisów ani wątków. Z drugiej strony, gracze, którzy udzielają się na forach w konstruktywny sposób, otrzymają dostęp do dodatkowych funkcji i pozwoleń takich jak podgląd odnośników, obrazy, gify i możliwość osadzania filmów we wpisach.

Prosimy pamiętać, że bieżące fora znajdują się na innej platformie, więc starsze wpisy i wątki nie zostaną przeniesione na nowe forum. Będą one dostępne wyłącznie do czytania przez krótki czas po zmianie. Koniecznie zapiszcie więc swoje ulubione dyskusje w innym miejscu, jeżeli chcecie mieć do nich dostęp w przyszłości. Nowe wpisy zostaną automatycznie przekierowane na nowe forum.

Wypatrujcie kolejnych informacji w następnych tygodniach i przygotujcie się na nowe fora!

PODSUMOWANIE

Pozwoliliśmy sobie na małe podsumowanie całości. A oto jakie zmiany forum nastąpią już niebawem, wersja TL;DR:

  • NOWA PLATFORMA
  • ODŚWIEŻONY WYGLĄD
  • WIĘKSZY WPŁYW SPOŁECZNOŚCI NA ROZMIESZCZENIE WPISÓW
  • FUNKCJA POWIADOMIEŃ O POSTACH
  • AKTUALIZACJE WPISÓW W CZASIE RZECZYWISTYM
  • MOŻLIWOŚĆ FLAGOWANIA WPISÓW
  • SYSTEM NAGRADZANIA ZA AKTYWNOŚĆ (DODATKOWE FUNKCJE TAKIE JAK: GIFY, WIDEO, ODNOŚNIKI, OBRAZY)
  • BLOKADA UKARANYCH W OVERWATCH UŻYTKOWNIKÓW

Zmiany prezentują się na prawdę obiecująco i ewidentnie widać, że Blizzardowi zależy na społeczności. Niebiescy przykładają masę starań, by kultura wśród graczy była na jak najwyższym poziomie dlatego wprowadzają nowe funkcje, takie jak flagowanie postów. Należy przyznać, iż jest to ciekawe rozwiązanie.

Co sądzicie o tych zmianach? Korzystanie z forum Overwatch? A może dopiero rozpoczniecie swoją przygodę z publikowaniem wpisów?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody