Nowa strona ze statami OWL zawiodła

Nowa strona ze statami OWL zawiodła

Statystyki Overwatch League były tym czego ZAWSZE brakowało. Blizzard w końcu dodał je na stronie jednak nie jest to do końca to czego oczekiwali analitycy.

Overwatch League wprowadza esport na zupełnie nowy poziom. Pełna formalizacja ligi, widowiskowość, której brakowało oraz multum materiałów zza kulis mają stworzyć zręby czegoś co będzie istniało jeszcze przez wiele najbliższych lat.

Do tej pory wszystko wyglądało jak należy ale dalej brakowało pełnych statystyk, wedle których można byłoby analizować to co dzieje się w Overwatch League. Blizzard ostatecznie spełnił prośby fanów jednak to co pojawiło się na stronie dalekie jest od oczekiwań.

Pierwszy problem jest taki, że statystyki obejmują tylko 4 fazę rozgrywek, a mamy wiedzę że casterzy używali tych statystyk już od preseasonu. Nie wiem zatem jaki był problem ich dodania do gry. Dodatkowo strona zawiera jedynie pięć statystyk: obrażenia, leczenie, ostateczne trafienia, eliminacje i śmierci. Nie wiemy również jak szybko gracze są w stanie nabić swoje ulty oraz jak skutecznie się nimi posługują. Dodatkowo nie ma możliwości sprawdzić jak gracze radzili sobie przeciwko supportom czy DPSom jak i nie znamy praktycznie żadnego kontekstu tych danych poza tym, że jest to średnia z 4 etapu Ligi.

Statystyki zawodników możecie przeglądać pod adresem: https://overwatchleague.com/pl-pl/stats

Jak sądzicie czy Blizzard powinien dodac więcej statystyk do tej strony?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody