Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Nowa Tier Lista. Czy są zaskoczenia?

Nowa Tier Lista. Czy są zaskoczenia?

Serwis Overbuff opublikował nowe zestawienie podsumowujące częstotliwość wybierania bohaterów w grach turniejowych. Pamiętajcie, że tabela stworzona jest w oparciu o długość ogólnego czasu gry danego bohatera we wszystkich meczach.

Zobaczcie więc jak przedstawia się tabela wg danych na 11 kwietnia.

 

Na pewno zadowoleni są fani Łaski i Fary bo zwiększyła się grywalność tymi postaciami – prawdopodobnie dzięki zmianom jakie wprowadzono w balasie postaci w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ( zmniejszenie obrażeń jakie zadawała Ana – Biotic Rifle z 80 do 60 i tymczasowa niewrażliwość Łaski podczas wskrzeszania). Według poprzedniego zestawienia obie bohaterki plasowały się oczko niżej, czyli na pozycji 4. Bez zmian oczywiście na pozycji lidera – bezkonkurencyjny Lucio. Nawet nerfy i lekkie buffy, które dostał międzyczasie nie zmieniły nastawienia graczy do tej postaci i nadal jest najczęściej wybierany, a nawet częściej, bo udział w meczach wzrósł z 96% do 98% wg obecnego zestawienia. Ciekawie się dzieje na miejscu 2 (Tier 2).

Poniżej przedstawiamy dokładny udział procentowy każdego z bohaterów w danych tierach wg danych z 11 kwietnia oraz porównanie z poprzednim zestawieniem.

Tiery

S Tier (>=95% Procent użycia): Lucio (98%) 

Tier 1 (>80% Procent użycia)): Nikt!

Tier 2 (>50% Procent użycia)): Smuga (68%), Winston (65%), Żołnierz 76 (60%), Ana (53%)

Tier 3 (>20% Procent użycia)): Genji (46%), D.Va (43%), Reinhardt (35%), Wieprzu (27%), Fara (26%), Zenyatta (36%), Zaria (22%), Łaska (21%)

Tier 4 (>5% Procent użycia)): Nikt!

Tier 5 (<5% Procent użycia)): Trupia Wdowa (4%), McCree (3%), Mei (1%), Sombra (1%), Orisa (0%), Torbjorn (0%), Złomiarz (0%), Żniwiarz (0%), Bastion (0%), Hanzo (0%), Symmetra (0%)

Poniżej możecie sprawdzić jak wygląda porównanie częstotliwości wybieranych bohaterów wg danych na 11 kwietnia w porównaniu do poprzedniego zestawienia. Pozycje oznaczone jasnym czerwonym kolorem to spadki wobec poprzedniego czytania.

Źródło: www.overbuff.com

Skomentuj post i wygrywaj nagrody