Nowe kary dla toksycznych graczy?

Nowe kary dla toksycznych graczy?

Toksyczni gracze są dużym problemem każdej społeczności. Wielu z nich przegina jednak do tego stopnia, że odechciewa się grać w Overwatch. Blizzard zapowiedział zmiany w tym systemie.

Toksyczność graczy ujawnia się w bardzo wielu przypadkach. Często wyzywanie i poniżanie jest najmniejszym z problemów. Wielu graczy często ma gdzieś grę zespołową i dobiera bohaterów, z którymi nie uda się wygrać meczu znając kompozycję drużyny przeciwnej. Część graczy domaga się systemu usuwania takich graczy z teamu. Jednak nie zmieni to sytuacji, w której jeden bohater grający Bastionem czy Torbjornem zostanie usunięty z gry ponieważ po prostu wybrał nieodpowiednią zdaniem drużyny postać. Blizzard zdaje się być świadomy tego problemu i zapowiedział, że zespół gry będzie teraz analizował dotychczasowy system raportowania graczy jak i zweryfikują swoje wszystkie zasady i kary.

Cieszymy się, widząc tak gorącą dyskusję w tym temacie i jesteśmy równie zaniepokojeni tym problemem tak jak wy.

Pierwszym zadaniem jakie musimy zrobić to przejrzeć dotychczasowy system raportowania graczy. Jesteśmy już w trakcie takiej analizy i zaplanowaliśmy zmiany, które mogą w tym pomóc. Kiedy wydamy nowy system zamierzamy następnie zająć się naszą polityką i systemem kar.

Chciałbym aby to wszystko stało się szybciej ale przynajmniej robimy w tym już jakiś progres.

Blizzard bardzo mocno wiąże się ze swoją społecznością. Każdy chce unikać gry z osobami, które nie stosują się do ogólnie przyjętych norm i tylko wnerwia pozostałych członków drużyny. A na jakie problemy toksyczności graczy natrafiliście podczas rozgrywki w Overwatch?

Kategoria:Aktualności, News

Komentarze

Powiązane artykuły