Nowy patch końcem „3 tank meta” ?

Nowy patch końcem „3 tank meta” ?

Piątego stycznia na serwerach PTR pojawiła się nowa aktualizacja wprowadzająca wiele zmian w grze takich jak nerfy pancerza D’vy, granatu biotycznego Any oraz hak 2.0 u Wieprza. Wszystkie te zmiany mogą odbić się głośnym echem na obecnej mecie 3 tanków.

Nerf granatu biotycznego

Zacznijmy od jedynej postaci supportu w stawce, która ma duże znaczenie w obecnej 3 tanks mecie – Any. Ok pewnie kilka osób złapie się za głowę i powie no tak, ale mieliśmy pisać o mecie, w której gra trzech tanków, a my piszemy o supporcie. Anna jest nieodzowną częścią obecnej mety. Jej nanowzmocnienie świetnie współgra z każdym z tanków, a jej biotyczny granat świetnie sprawdzał się w uzdrawianiu tanków mających dużo punktów zdrowia. Po zmianach wprowadzonych w ostatnim patchu wzmocnienie leczenia z jej granatu biotycznego zostało zmniejszone do 50%, a więc nie będzie mogła już w tak prosty sposób wytopować wszystkich tanków w kilku strzałach. Czy to oznacza koniec Any w mecie? Raczej niekoniecznie, jednak w kluczowych momentach będzie trzeba bardziej uważać na paski życia tanków.

Pancerz czy życie – oto jest pytanie

D’va a dokładniej jej pancerz to było coś co spędzało sen z powiek wielu dpsom takim jak Żniwiarz czy Żołnierz:76. Dzięki zmianie życia z 200 punktów na 400 i obniżeniu ilości pancerza z 400 to 200 D’va staje się łatwiejszym celem dla postaci zadających obrażenia jeżeli zostanie złapana z dala od swojej drużyny. Sumarycznie D’va ma tyle samo zdrowia, ale wprowadzenie tej zmiany sprawia, że trudniej będzie jej uciec z walki, uleczyć się i wrócić z pełnym paskiem zdrowia. Jej pancerz sprawiał, że była ona praktycznie nietykalna dla dpsów.

HAK 2.0 – w końću!!!

Pewnie nie raz nie dwa, ale wielokrotnie denerwowaliście się na hak wieprza, który wyciągał was przez różne obiekty czy ściany? Mamy dla was dobrą wiadomość nowa aktualizacja do Overwatch wprowadza tak zwany hak 2.0 czyli modyfikacje haku wieprza, która ma uniemożliwić przyciąganie przez ściany i inne obiekty. Wieprzu jako postać z dużą ilością życia, możliwością samoleczenia oraz niesamowitym potencjałem zadawania obrażeń odgrywał bardzo ważną rolę w obecnej mecie. Praktycznie każdy zespół grający na trzech tanków brał do swojego zespołu wieprza i nie ma co się dziwić jeden dobry hak przyciągający jakiś łatwy, ale istotny cel w stylu Łaski potrafił zmienić oblicze całej walki. Przez zmiany w haku gra wieprzem stanie się dużo trudniejsza a frustracja spowodowana kolejnym „nietrafionym” hakiem może doprowadzić do tego, że wiele osób skończy nim grać.

Biorąc pod uwagę te wszystkie zmiany nie trudno zobaczyć korzyści idące z nich dla Żołnierza:76. Dla przykładu jego umiejętność sprintu pomoże mu w uciekaniu od haków wystarczy, że w trakcie sprintowania podskoczy i schowa się za ścianę czy inny obiekt a hak już go nie przyciągnie. Zmiana w ilości pancerza D’vy sprawia, że staje się ona łatwiejszym dla niego celem co już wspomnieliśmy wyżej. Generalnie zmiany wprowadzone w tej aktualizacji pośrednio wpływają pozytywnie dla wszystkich lubiących grać postaciami zadającymi obrażenia.

Dajcie znać w sekcji komentarzy co sądzicie o obecnej mecie 3 tanków i czy uważacie, że zmiany z najnowszej aktualizacji dostępnej na serwerach PTR mogą doprowadzić do jej końca.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody