Nowy system powtórek w Overwatch wraz ze startem 2 sezonu Overwatch League!

Nowy system powtórek w Overwatch wraz ze startem 2 sezonu Overwatch League!

System powtórek jest jednym z najbardziej wyczekiwanych funkcjonalności w Overwatch. Wychodzi na to, że może on zostać zaimplementowany w pełni wraz ze startem 2 sezonu Overwatch League.

Overwatch jest już od kilku lat na rynku, lecz nadal się rozwija. Obecnie twórcy gry stawiają coraz bardziej na eSport, organizując różnego rodzaju rozgrywki dla profesjonalnych graczy i amatorów. Dla takiej gry kluczowe jest wprowadzenie dobrego i użytecznego systemu powtórek. Wielu graczy narzekało na brak tego typu rozwiązań, lecz wszystko wskazuje na to, że prośby zostały wysłuchane.

Na Twitterze wyciekła informacja, że od następnego sezonu Overwatch League ma być uruchomiony nowy system powtórek. Nie wiemy jeszcze jak ma to wszystko wyglądać, prawdopodobnie technologia będzie podobna do tej użytej w CS:GO. Nie wiadomo też czy system będzie od początku dostępny dla wszystkich, czy może przez jakiś czas tylko dla drużyn Overwatch League.

Ciężko spekulować na temat samego systemu, jednak wiadomość o dodaniu takiej technologii z pewnością jest miła. Fani e-sportu chętnie zobaczyliby możliwość obejrzenia danej sytuacji z wielu różnych stron. Trenerom z kolei bardzo pomogłoby automatyczne zaznaczanie w powtórce momentów, kiedy dany gracz został zabity albo użył ulta – w tym momencie muszą to robić albo ręcznie, albo korzystać z dodatkowego oprogramowania.

A wy? Jakie nowe funkcje chcielibyście zobaczyć w ulepszonym systemie powtórek?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody