O grze

O grze

Overwatch to pełna akcji futurystyczna, sieciowa gra FPS, której akcja rozgrywa się na Ziemi pod koniec XXI wieku. W grze stajesz do walki między dwiema 6-osobowymi drużynami rywalizując o cele i likwidując drużynę przeciwników. Głównymi bohaterami gry są śmiałkowie, którzy dysponując niezwykłymi zdolnościami walczą między sobą na polach bitewnych. Wśród nich znajdziemy awanturników, najemników, naukowców oraz odmieńców. Cel fabularny gry jest prosty – walka o lepsze jutro w ogarniętym chaosem konflikcie.

Rozgrywka gry jest bardzo dynamiczna. Znajdziemy tutaj teleportację, szybką budowę działek maszynowych, tarcze magnetyczne i wiele innych. Każda z postaci posiada kilka zdolności, którymi w grze może się posługiwać. Cel – doprowadzenie ładunku lub jego obronienie.

Zarys fabularny

Akcja gry odbywa się w ostatnich dekadach XXI wieku. Ziemia jest po pierwszym poważnym konflikcie zbrojnym zwanym Kryzysem Omnicznym. Ludzkość przez lata modyfikowała swoje możliwości technologiczne tworząc i rozwijając sztuczną inteligencję, która później nabywając własną świadomość zbuntowała się przeciwko swoim twórcom wywołując tragiczną w skutkach wojnę. Zaraz po rozpoczęciu wojny zostaje powołana do życia organizacja Overwatch, której celem jest przywrócenie pokoju na świecie. Jednostka szturmowa założona działająca z ramienia ONZ ostatecznie pomaga przywrócić pokój na całym świecie. Z czasem jednak korupcja i nieoficjalne misje demaskują ją i zaufanie do niej przez co zostaje rozwiązana. Po latach świat stoi na krawędzi nowego zagrożenia i bohaterowie muszą ponownie się zjednoczyć jeśli chcą uniknąć powtórki z przeszłości.

Podstawy gry

Overwatch to gra o różnorodnych trybach i formach rozgrywki. Aby lepiej poznać grę i samych bohaterów koniecznie zajrzyjcie do pozostałych artykułów, w których poznacie szczegóły rozgrywki w Overwatch.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody