Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Oddzielna kolejka dla korzystających z myszki i klawiatury na konsolach?

Oddzielna kolejka dla korzystających z myszki i klawiatury na konsolach?

Jakiś czas temu całkiem sporą dyskusję na łamach naszego serwisu wywołał temat konsolowców używających do gry klawiatur i myszek w Overwatch. Twórcy Fortnite poradzili sobie bardzo dobrze z tym problemem więc może jednak czas na Blizzarda?

Epic Games dopiero co poinformowało, że Fortnite od kolejnej aktualizacji będzie rozdzialało kolejkę graczy do gry pomiędzy osoby używające pady, a tych którzy korzystają z myszek i klawiatur. Ma to spowodować wyrównanie poziomu graczy podczas matchmakingu, który z racji oczywistych trudności z aimingiem na padzie mija się z celem w grze przeciwko osobom z myszkami.

Twórcy Fortnite zastosowali proste narzędzie. Osoba korzystająca z peryferiów komputerowych tj. myszek i klawiatur będzie parowana z użytkownikami używającymi tych samych urzadzeń. Natomiast osoby, korzystające z padów będą parowane z użytkownikami, którzy korzystają wyłącznie z padów.

Jest to ciekawe rozwiązanie ponieważ wyrównia poziom rozgrywki w poszczególnych kolejkach. Owszem rodzi to dodatkowe problemy, kiedy znajomi chcą zagrać razem ale jeden gra na PC, drugi na konsoli, a trzeci na mobinej wersji gry jednak uważam, że kolejkowanie na podstawie peryferiów jest bardzo dobrym zagraniem.

Czy Blizzard powinien wprowadzić takie kolejki na konsolach? Moim zdaniem tak, widząc jak celowanie różni się na konsoli, gracz mający w rękach myszkę i klawiaturę zawsze będzie miał przewagę nad tym z padem.

Co o tym sądzicie?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody