Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Omnik w zwiastunie Overwatch 2 był dziennikarzem?

Omnik w zwiastunie Overwatch 2 był dziennikarzem?

Ciekawa informacja pojawiła się w sieci dzisiejszej nocy. Okazuje się, że omnik który towarzyszył policjantce i opiekował się małą dziewczynką jest dziennikarzem World News 24.

Na Overwatch 2 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać jednak w sieci pojawia się co i raz trochę ciekawostek i nowości czego możemy spodziewać się po kolejnej odsłonie gry. Artystka kreatywna w Blizzardzie, Jungah Lee udostępniła na łamach swojego profilu Artisan koncepty postaci, które pojawiły się w oficjalnym zwiastunie. To co szczególnie zwróciło moją uwagę to fakt, że praca koncepcyjna ujawniła zawód omnika.

Okazuje się, że omnik ten może być dziennikarzem World News 24. Jednak to co nie pasuje mi w całej tej historii to fakt, że w zwiastunie zdziwiony zapytał „Czy to jest małpa?”. I to jest bardzo mylące. Jedyna rzecz, która nie pokrywa się między konceptem, a postacią ze zwiastuna to brak mikrofonu i plakietki dziennikarskiej. Jednak skrót medium informacyjnego w dalszym ciągu znajduje się na kamizelce kuloodpornej.

I pojawia się arcyważne pytanie. Kilka lat wstecz Winston podczas dosyć dużej bitwy w Singapurze pokonał Doomfista, który z kolei rok wstecz przed wydarzeniami z najnowszej animacji zbiegł po czym zaatakował Numbani odzyskując rękawicę i niszcząc lotnisko. Taka informacja mogłaby pozostać ukryta? Czy Blizzard opisuje nam już teraz świat, w którym tak głośne sprawy są zamiatane pod dywan i panuje taka cenzura informacyjna czy może jest to niedopatrzenie twórców? A może na zwiastunie owy omnik nie pełni już roli dziennikarza i po prostu jest zwykłym cywilem?

Jak myślicie?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody