Czy Orisa zdeklasuje Reinhardta na dobre?

Czy Orisa zdeklasuje Reinhardta na dobre?

W sieci pojawiają się już pierwsze spekulacje na temat obecnej sytuacji Reinhardta. Czy rzeczywiście zostanie on wyparty przez Orisę?

Gracze zaczęli ostatnio zauważać słabe strony Reinhardta. Czy jego przyszłość i użyteczność wisi na włosku? Coraz bardziej prawdopodobne jest, iż Orisa zepchnie naszego ulubionego opancerzonego tanka z podium i zyska sporą popularność. Jak się okazuje, obrończyni z Numbani wybija się powoli na tle reszty i zyskuje sławę dzięki swojej wyjątkowej mechanice i wytrzymałości.

Problem z Reinhardtem leży w jego barierze, a dokładniej mówiąc w jej regeneracji. Orisa dysponuje co prawda słabszą wersją tarczy, aczkolwiek częstotliwość z jaką potrafi ją odświeżać jest zatrważająca. Takim plusem niestety nie może poszczycić się Rein, który po całkowitym zniszczeniu bariery musi odczekać dłuższą chwilę, by ta w pełni się naładowała. I mimo, iż jej wytrzymałość jest dwa razy większa, nie oznacza to, iż jest ona lepsza. Zwłaszcza w starciu z Bastionem, który potrafi pozbawić Reinhardta tarczy w sekundę.

Kolejnym problemem jest czas po jakim regeneracja się aktywuje. Jak się okazuje, tarcza zaczyna się odnawiać dopiero 2 sekundy po jej całkowitym zniszczeniu, co oznacza, iż Rein musi odczekać naprawdę sporą ilość czasu, aż bariera będzie w pełni naładowana i gotowa do użytku. Tego samego nie można powiedzieć o Orisie, która zniszczoną barierę może zwyczajnie zastąpić kolejną, nowiusieńką i nietkniętą. Zwracając uwagę na czas odnowienia tej umiejętności szybko dostrzeżemy, iż Orisa rzeczywiście jest w stanie dłużej utrzymać wrogów za barierą niż Reinhardt. Ponadto, dysponuje ona ciekawą mechaniką, która pozwala jej w pewien sposób kontrolować przeciwników. Mowa tutaj o jej umiejętności Stać! oraz Umocnieniu, które świetnie radzą sobie ze zbliżającymi się wrogami.

Pomimo dostrzeżonych wielu wad Reinhardta warto również pamiętać o jednym ogromnym plusie jego tarczy. Chodzi o możliwość jej przemieszczania wraz z bohaterem. Taką mechaniką niestety nie dysponuje Orisa, a jej bariera jest w pełni statyczna. Ponadto Rein może utrzymywać swą tarczę dopóty, dopóki nie zostanie ona kompletnie zniszczona, natomiast bariera Orisy samoistnie rozpada się po określonym czasie. Warto mieć to na uwadze podczas dopatrywania się słabości Reinhardta. I pomimo, iż nie dysponuje on tak urozmaiconą mechaniką i nie jest w stanie tak skutecznie utrzymać przeciwników z dala od punktu, to mimo wszystko jest bardzo przydatnym bohaterem, który potrafi w miarę sprawnie likwidować cele lub znacząco utrudniać im pracę.

Jeśli spojrzymy na profesjonalne rozgrywki, zauważymy przewagę Orisy jeśli chodzi o pickrate. Jednak nie można uznać tego za absolutny argument przeciw Reniowi. Należy pamiętać, że w OW liczy się kontrowanie przeciwników. To, że w mecie na poziomie Ligii lepiej sprawdza się czworonożny omnik, nie oznacza przecież, że sprawdzi się w każdej sytuacji na rankedach.

Częstotliwość wybierania Reinhardta mówi jasno – nadal jest on dosyć często pickowanym bohaterem. Aczkolwiek Orisa powoli zaczyna się wybijać i niebawem może sięgnąć podium. Czy oznacza to, iż Rein potrzebuje jakichkolwiek zmian? Niekoniecznie, jednak warto mieć na uwadze jego słabe i mocne strony i zdecydować, która postać z tej dwójki bardziej pasuje do naszego stylu gry. Na co stawiacie? Bardziej mobilny Reihardt, czy może statyczność ponad wszystko i kurczowa obrona punktu Orisą?

Co sądzicie o Orisie? Czy ma ona szansę zdeklasować Reinhardta na dobre? Dajcie nam znać!

Skomentuj post i wygrywaj nagrody