Oto 5 najczęściej granych bohaterów w TOP 100 na PC i konsolach

Oto 5 najczęściej granych bohaterów w TOP 100 na PC i konsolach

Youtube jest świetnym źródłem informacji dla fanów Overwatch. Codziennie ukazują się tam ciekawe zestawienia, analizy i poradniki. Jeden z fanowskich kanałów przygotował specjalny materiał o najczęściej grywanych bohaterach.

Overwatch Central – bo o nich tu mowa, jest jednym z najpopularniejszych anglojęzycznych kanałów na Youtube, który przygotował ciekawe zestawienie TOP 5 najpopularniejszych bohaterów wybieranych przez najlepszych graczy na świecie na PC i konsolach PS4 i Xbox One.

Jak powstało zestawienie

Bazą, która zapewniła statystyki był serwis OverBuff.com, z którego autorzy wybrali najlepszych 100 graczy PC i 200 graczy konsolowych (PS4 + Xbox One) z czwartego sezonu rankingowego. Do każdego gracza przypisano najczęściej granego przez niego bohatera według statystyk OverBuff. To zestawienie posłużyło do wyłonienia listy TOP 5 najczęściej granych bohaterów w Overwatch.

Jak twierdzą twórcy zestawienia ma pomóc lepiej zrozumieć różnice pomiędzy platformami jak również przybliżyć co w tym momencie jest faktycznie najbardziej popularne.

Miejsce 5

[table id=63 /]

Smuga jest absolutnym must have w aktualnej mecie. W momencie kiedy zakończyła się meta tanków, ta mogła swobodnie powrócić do mety i sporo w niej namieszać. Smuga jest grana w wielu meczach bez różnicy na dywizję.

Z kolei Genji będąc również flankerem tak jak Smuga może pozwolić sobie na bardzo dużo w dobrych rękach. Jednak twórcy zestawienia są trochę zawiedzeni, że znajduje się dopiero na 5tej pozycji.

Miejsce 4

[table id=64 /]

Zaria jest jednym z bohaterów, którzy mimo zmiany mety dalej bardzo dobrze sobie radzi w rozgrywkach rankingowych. W dalszym ciągu jest bardzo potrzebnym bohaterem.

Smuga jest bardzo trudnym bohaterem do opanowania ze względu na ogromne różnice w sposobie grania między PC, a konsolami. Jednak mimo trudności jakie może sprawić granie nią na kontrolerze radzi sobie całkiem dobrze.

Miejsce 3

[table id=65 /]

Żołnierz 76 jest jednym z tych bohaterów, którego zmiany dotknęły najmniej. Jest grany praktycznie non stop od premiery gry i wygląda na to, że z każdym sezonem radzi sobie jeszcze lepiej. Podejrzewano, że Bastion mógłby odebrać mu miejsce na podium jednak Żołnierz utrzymuje się na nim i raczej nie zamierza odpuścić.

Miejsce 2

[table id=66 /]

Zestawienie prezentuje się bardzo ciekawie – matka i córka, przypadek ;)? Ana jest bohaterem, który znajduje się na mocnym drugim miejscu na PC z kilku względów. Po pierwsze jest niesamowicie dobrym supportem. Po drugie bardzo dobrze sobie radzi w rozgrywkach 1vs1 gdzie łatwo może zdjąć nawet najlepszych DPSów.

Fara z kolei cały czas znajduje się w czołówce wybieranych bohaterów na konsolach. Jest bardzo ciężka do wymasterowania i być może to właśnie dlatego znalazła się tak wysoko w zestawieniu. Zabiera również bardzo dużo czasu na zdjęcie jej z powietrza ze względu na utrudnienia celowania padem.

Miejsce 1

[table id=67 /]

Genji nie powinien być zaskoczeniem na PC. Znajduje się praktycznie w każdej grze. Jest postacią, która ma ogromny wpływ na aktualną metę i nie zapowiada się aby miało się to zmienić. Spośród 100 najlepszych graczy na PC aż 24 regularnie grało Genjim.

Na konsolach absolutnym numerem jeden jest Zaria. Jest to postać solidna i wytrzymała i niezwykle potrzebna. Dodatkowo celowanie tym bohaterem na konsolach jest znacznie ułatwione dzięki wsparciu aimingu.

Podsumowanie

Powyższe zestawienie dotyczy wyłącznie 100 najlepszych graczy na PC i konsolach i może się różnić gdyby wziąć pod uwagę TOP 500 graczy. Jednak pokazuje pewien kierunek, który uwydatnia się w ostatnich tygodniach na platformach i który zapewne utrzyma się jeszcze długo – mimo premiery Orisy na serwerach LIVE, która już we wtorek będzie grywalna. Ponadto zestawienie może być zaburzone przez graczy, którzy na konsolach zamiast pada używają myszki i klawiatury. Jednak tego już nie da się tak łatwo zweryfikować.

Jak powyższe zestawienie pokrywa się z Waszymi pickami?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody