Oto jak szybko znaleźć się w TOP 500 graczy Overwatch

Oto jak szybko znaleźć się w TOP 500 graczy Overwatch

Ostatnio bardzo głośno mówiło się o kryzysie Overwatch w Korei. Wszystkie media skupiły się na Azji, podczas gdy na drugim końcu świata też nie jest wesoło.

Jak informowaliśmy niedawno, twórcy walczą z PC Bangami w Korei. Walka trwa już dłuższy czas, więc nic dziwnego, że wszyscy obserwują głównie tamten rejon. Tymczasem na amerykańskim forum Battle.net pojawił się kolejny problematyczny temat.

Użytkownik o nicku Spectre rozpoczął dyskusję, w której porusza bardzo trudny temat. Chodzi o zorganizowane grupy graczy, które osiągają bardzo wysokie miejsca w kwalifikacjach. Niby nic, w końcu po to gramy. Problemem jest jednak to, jak to osiągnęli. Założyciel twierdzi, że gracze Ci dominują na serwerze w porach, gdzie możemy trafić głównie na solo graczy lub maleńkie grupki. W ten sposób jako zorganizowana 6 są w stanie wygrać z każdym i boostują swoje miejsce w tabeli. Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że teoretycznie nie łamią oni prawa. Gra nie narzuca nam godzin, w których powinniśmy grać, więc granie w porze, gdy wszyscy śpią, nie powinno być karane. Jednak temat urósł do takiego poziomu, że Jeff Kaplan zainterweniował. Napisał on, że temat został wzięty pod uwagę i przekaże go odpowiednim administratorom. Zbadają oni sytuację i ocenią jak poważny jest to problem. Gorzej będzie z egzekwowaniem i karą dla tych graczy.

Wielu może denerwować fakt, że Ci gracze nie zasługują na swoje miejsce. Wygrywanie ciągiem przez kilka gier sprawia, że dostajemy sporo punktów rankingowych. Jak więc ukrócić tę sytuację? Podano nawet kilka teoretycznych rozwiązań.

  • Zbanować ich
  • System wyszukujący drużyny z bardzo podobną serią zwycięstw
  • Głosowanie dla słabszych graczy, czy chcą dołączyć do meczu z wyższą rangą
  • Zmniejszenie punktów rankingowych dla lepszych graczy
  • Zmuszenie graczy, by w nocy grali na serwerze Północnej Ameryki
  • Dodanie kolejki Solo

Sprawa, jak pisaliśmy, dosyć kontrowersyjna. Co Wy myślicie na ten temat? Jak rozwiązalibyście taki problem?

Źródło: Battle.Net

Kategoria:Aktualności, News

Komentarze

Powiązane artykuły