Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Overwatch 2 nie będzie odrębną grą i będzie free2play!

Overwatch 2 nie będzie odrębną grą i będzie free2play!

Po wczorajszych wyciekach widziałem jak bardzo wiele osób obruszyło się informacją o nowej odsłonie gry. Uspokajam, Overwatch 2 nie będzie odrębnym tytułem.

ESPN zagwarantował nam na wieczór masę nowości jakie potwierdzili u swoich źródeł w Blizzardzie. Nowy tryb z mapą w Toronto, misje PvE w Rio de Jaineiro, nowi bohaterowie i masa nowych elementów kosmetycznych. Overwatch będzie mogło przeżyć swoją drugą młodość.

Jednak to co najbardziej interesuje w ostatnich dniach graczy to czy Overwatch 2 będzie odrębną instancją czy będzie czymś na zasadzie dodatku / DLC. Według Slashera, który odpowiada za przecieki w ESPN Overwatch otrzyma coś na zasadzie Rozdziału 2go jak ma to miejsce w Fortnite. A jak wiemy tam gra nie doczekała się kolejnej części, a dużej aktualizacji.

Z kolei Metro, który jako pierwszy zaczął ujawniać przecieki w tym miesiącu uważa, że Overwatch 2 będzie nową grą. Próbuje to wytłumaczyć autorskim silnikiem, który przy misjach PvE staje się niewydolny i tym samym Blizzard jest zmuszony do napisania gry na nowo. Jednak w tym wypadku ufam znacznie bardziej ESPN aniżeli Metro, nawet jeśli rok temu miał potwierdzone przecieki.

Overwatch 2 będzie Free2Play?

Metro ujawnił kolejne przecieki, które trzymał na odpowiedni moment. Najwyraźniej ESPN postanowił trochę przeszkodzić mu i zabrać status potwierdzonego źródła przez co zaczął ujawniać kolejne przecieki.

Według niego Overwatch 2 ma przejść na Free2Play. Nie potwierdził jednak czy ten model będzie dotyczył wszystkich czy tylko tych, którzy posiadali już jedynkę. Bo jeśli byłoby to drugie rozwiązanie nie moglibyśmy tu mówić o free2play, a zwyczajnym darmowym DLC.

Premiera Overwatch 2 w 2020 roku

Overwatch 2 jeśli tak mocno spodoba się fanom będzie jedną z najbardziej wyczekiwanych gier. I nie ma co się dziwić. Nowości o jakich słyszymy mogą przyciągnąć masę nowych graczy. A te otrzymamy w premierze Overwatch 2 w 2020 roku. Jednak żaden przeciek nie potwierdza czy premiera odbędzie się w pierwszej połowie czy drugiej połowie roku.

I to może stanowić problem. Ponieważ jeśli będzie tak jak z premierą Diablo Immortal na Overwatch 2 będziemy musieli poczekać jeszcze cały rok. A to może zniechęcić graczy i Blizzard być może będzie musiał stałym graczom pokazać coś nowego aby Ci chcieli zostać w grze.

Co sądzicie o tych planach?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody