Overwatch 2 z ogłoszeniem na BlizzCon?!

Overwatch 2 z ogłoszeniem na BlizzCon?!

Dzisiejsza noc rozszalała się w informacjach przekazanych przez portal Kotaku. Okazuje się, że Blizzard pracuje nad Overwatch 2!

Jest to dosyć ciekawa informacja w świetle ujawnionych dziś rzeczy. Jason Schreier, redaktor portalu Kotaku anonimowo rozmawiał z kilkoma pracownikami Blizzarda o tym co dzieje się w studiu. Okazuje się, że w tym roku podczas BlizzCon 2019 ma zostać w końcu zapowiedziane Diablo IV oraz Overwatch 2. Obie te gry powstały kosztem nieogłoszonego projektu FPS w świecie Starcrafta, który został anulowany aby właśnie te dwa projekty ujrzały światło dzienne.

Rzecz jasna nazewnictwo trzeba brać bardzo w cudzysłów. Nie sądzę, aby Blizzard wydał Overwatch 2. W moim mniemaniu będzie to raczej ogromna aktualizacja Overwatch 2.0, która według źródeł ma wprowadzić bardzo rozbudowany system PvE, w którym mam nadzieję poznamy w końcu kolejne historie bohaterów i rozwinięcie wątków fabulanych. Podobna sytuacja wystąpiła w przypadku Heroes of the Storm, która została nazwana numerem 2.0.

Wszystko to ma zostać ogłoszone na tegorocznym BlizzCon, o którym mówi się, że ma być jedną z największych imprez Blizzarda w historii. Dodatkowo Overwatch 2 zostało porównane przez jednego pracownika do Left 4 Dead. Można zatem domniemywać, że będzie to nowy tryb, w którym regularnie będziemy otrzymywali dodatkowe aktualizacje w postaci nowych misji.

Ja jestem najarany, ale poczekam do BlizzConu bo Blizzard lubi zmieniać swoje decyzje. Tak właśnie było w zeszłym roku gdzie miało zostać ogłoszone Diablo IV ale Blizzard nie zdecydował się na to ze względu na rozpoczęcie prac od zera nad grą.

Jak myślicie, będzie kolejna gra czy ogromna aktualizacja?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody