Overwatch bez rankedów ?

Overwatch bez rankedów ?

Pewnie część graczy, która ma dostęp do wcześniejszej otwartej bety już zwróciła uwagę na to, że rozgrywki rankingowe zniknęły z Overwatch. Reszta mogła się przekonać o tym na własnej skórze już 5 maja kiedy to ruszyła otwarta beta dla wszystkich. Zastanawialiście się dlaczego rankedy zniknęły z Overwatch? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

overwatch-heroic-competetive

Gry rankingowe w grach typu FPS (First Person Shooter) to nieodzowny element rozgrywki. Po pierwszych testach gier rankingowych w zamkniętej becie Blizzard doszedł do wniosku, że gracze nie posiadających wielkich umiejętności w grze z łatwością dochodzili do wyższych rang. Chcąc temu zapobiec deweloperzy Blizzarda mają zamiar dopracować system rankingowy w Overwatch, który pojawi się dopiero po premierze gry. Na oficjalnym forum Jeff Kaplan – dyrektor projektu Overwatch wypowiedział się w następujący sposób:

Ciężko pracowaliśmy nad tym, aby dodać system rankingowy podczas zamkniętej Bety. Czytaliśmy opinie społeczności graczy i wzięliśmy to sobie wszystko do serca. W rezultacie tymczasowo wyłączyliśmy tryb gier rankingowych na czas trwania Open Bety, aby dopracować jeszcze ten system.

Chcemy wprowadzić z powrotem nowy odmieniony system gier rankingowy chwilę po oficjalnej premierze Overwatch.

Podczas trwania zamkniętej bety wielu graczy “zdobywało” wyższe rangi za rozgrywanie dużej ilości gier rankingowych, ale przecież nie o to chodzi w rankingach. Gry rankingowe w grach typu FPS zostały stworzone, aby gracze posiadające lepsze umiejętności od innych mogli grać przeciwko graczom na podobnym poziomie. Jak wiadomo ilość rozegranych gier czy też czas spędzony w grze nie zawsze odzwierciedla się w wysokich umiejętnościach danego gracza. Rangi w grach należy zdobywać ciężką i konsekwentną pracą nad własnymi umiejętnościami, a nie po prostu dostawać za ilość rozegranych gier.

Kiedy gry rankingowe powrócą do Overwatch – na razie nic na ten temat nie wiadomo. Będziemy dla was śledzić wszystkie oficjalne newsy ze świata Overwatch i na pewno was poinformujemy jak rankingi wrócą do gry!

Kategoria:Aktualności

Komentarze

Powiązane artykuły