Overwatch dostępny przez miesiąc za darmo w Chinach

Overwatch dostępny przez miesiąc za darmo w Chinach

Overwatch osiągnął pułap ponad 30 milionów użytkowników, ale Blizzard ma apetyt na więcej. Rynek chiński jest bardzo duży więc nic dziwnego, że firma skierowała swoje zainteresowania w tamtym kierunku.

Informacja została potwierdzona przez Williama Warnecke, pracownika Blizzarda. W Chinach będzie można grać w Overwatch za darmo od 1 maja do 31 maja. Gracze będą mieli dostęp do wszystkich postaci, map oraz trybów z wyjątkiem gier rankingowych. Jeżeli ktoś zdecyduje się zakupić grę po, lub w trakcie darmowego miesiąca, wszystko co w tym czasie gracz osiągnie bądź zdobędzie zostanie “przeniesione” na konto użytkownika. Zakupiona licencja musi jednak dotyczyć tego samego konta, z którego użytkownik korzystał za darmo. Po wykupieniu gry, użytkownicy dostaną dostęp do wszystkich funkcjonalności włącznie w możliwością grania w gry rankingowe.

Zapewne spora część graczy będzie wkurzona z powodu powyższej informacji, ale trzeba wziąć pod uwagę dwa ważne elementy. Po pierwsze Blizzard wprowadzał już darmową możliwość grania w Overwatch dla osób, które nie miały gry aby na tej podstawie mogli zdecydować czy są zainteresowani jej zakupem. Tak było m.in. w listopadzie zeszłego roku. Owszem, nie był to jednak okres miesiąca ale kilku dni. Niemniej jednak nie jest to nic, czego Blizzard już nie robił.

Rynek chiński to prawie 1,4 miliarda ludzi. To niebywała szansa na pozyskanie nowych użytkowników. Blizzard zdaje sobie też sprawę, że kraj ten znany jest z tworzenia własnych kopii popularnych gier. Nie inaczej jest tym razem. W zeszłym roku pojawiła się zapowiedź gry ” Legend of Titan”, który do złudzenia podobny jest własnie do Overwatch. Według developerów na tamten moment była ona gotować w ok. 50%. Twierdzili, że w momencie wydania gry w żaden sposób nie będzie on przypominał Overwatcha. Trudno w to uwierzyć oglądając udostępnione wideo. Jeśli Blizzard nie chce stracić użytkowników z tego rynku, co mogłoby się stać gdyby Chiny wydały “swój” produkt (o ile do tego w ogóle dojdzie biorąc pod uwagę to jak bardzo gra przypomina produkt Blizzarda), musi wcześniej zainteresować Overwatchem tamtejszych graczy. Porównując grę Blizzarda z tym, co widzimy na zapowiedzi nie trudno jest stwierdzić, co bardziej przyciągnie uwagę i na co finalnie zdecydują się użytkownicy. Kwestią problematyczną może być jednak cena. Chińska wersja gry miałaby być dostępna w przeglądarkach i na urządzeniach mobilnych za darmo.

Ci, którzy chcą się zapoznać z tworem azjatyckich developerów zapraszamy do poniższego wideo. Ostrzegamy – tego co zobaczycie nie da się “odzobaczyć” 😉

Źródło: massivelyop.com

Kategoria:Aktualności, News

Komentarze

  • Sebastian Kołodziejczyk

    Dało by się na battlenecie zmienić region i pograć za darmo? To może mój kolega by się wciągnął i kupił 😀

Powiązane artykuły