Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Overwatch ma mieć tzw. endgame!

Overwatch ma mieć tzw. endgame!

Overwatch ma dołączyć do gier, w których grindowanie punktacji, talentów czy misji ma być jednym z kluczowych czynników w Overwatch. Nadchodzi endgame w Overwatch!

Na wstępie zaznaczę aby nie porównywać engame znanego z gier komputerowych do filmu Avengers Endgame ponieważ zbieżna jest tu tylko nazwa 😉 Endgame w grach komputerowych w zależności od tego czy gramy tryb fabularny czy tryb multiplayer polega na:

  • w trybie single player pozwala nam na dalszą rozgrywkę zdobywając jeszcze lepsze łupy w postaci przedmiotów czy umiejętności,
  • w trybie multiplayer to tak naprawdę końcowa faza gry, w której gracze wykorzystują przedmioty i umiejętności najwyższego poziomu do zdobycia przewagi nad konkurencją i dążeniu do wygrania meczu.

W Overwatch 2 zastosowany zostanie endgame znany z gier single player, z tą różnicą że tutaj będziemy grać go w trybie PvE. Deweloperzy dążą do tego aby gracze mimo przejścia wszystkich misji fabularnych chcieli kończyć je z jak największym wynikiem odpowiednio modyfikując i rozwijając swoje postacie. Jeff Kaplan już kilkukrotnie wspominał, że celem misji bohaterskich będzie ich wielokrotne przechodzenie, cały czas dążąc do osiągnięcia jak najwyższej liczby punktów.

Podobne systemy działają już od wielu lat w innych grach blizzarda jak World of Warcraft czy Diablo.

Myślicie, że tego typu endgame utrzyma przy grze wielu graczy?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody