Czy w Overwatch pojawi się więcej CC?

Czy w Overwatch pojawi się więcej CC?

CC (Crowd Control) czyli z angielskiego „kontrola tłumu” to zjawisko polegające na wyłączeniu graczy drużyny przeciwnej poprzez różnego rodzaju zagrania. W Overwatch występuje już kilka rodzajów CC jednak na forum battle.net społeczność graczy zaproponowała kilka, których w Overwatch jeszcze nie ma.

Fear

Umiejętność często występująca w różnego rodzaju grach polegająca na przestraszeniu jednej bądź wielu postaci. Bohaterowie, na których została skierowana ta umiejętność zaczynają biegać w popłochu w różnych kierunkach i nie mogą kontrolować swoich postaci. W chwili obecnej „fear” nie występuje w Overwatch, natomiast bieganie w popłochu w różnych kierunkach jak najbardziej… Wystarczy, że w słuchawkach zabrzmi „Znerfcie to!”

Cauterize

Kolejną umiejętnością jest Cauterize, która najczęściej spotykana jest w grach typu RPG. Polega ona na obniżeniu leczenia danej postaci. Co prawda w Overwatch mamy Granat Biotyczny Any, który na pierwszy rzut oka działa podobnie, jednak Granat Biotyczny, rzucony na wrogą postać blokuje całkowicie leczenie danego bohatera. Być może ciekawym rozwiązaniem byłaby delikatna modyfikacja Granatu Any, aby obniżał on możliwość leczenia, a nie całkowicie ją blokował jak teraz.

Disarmed

Jak dobrze wiecie ultimate Sombry blokuje używanie umiejętności na kilka sekund przez wszystkich wrogich bohaterów, jednak wciąż mogą oni używać swoich podstawowych broni, a więc „disarmed” miałoby działać w odwrotny sposób. Postacie mogłyby używać swoich umiejętności, ale za to nie mogłyby używać swoich podstawowych broni.

Shackle

Pewnego rodzaju unieruchomienie, podczas którego bohater może się poruszać jednak jego ruchy są w dużej mierze ograniczone. Ruchy bohatera powinny być mocno spowolnione i ograniczone do pewnego obszaru. Postać poddana działaniu Shackle może wciąż używać swoich umiejętności oraz zadawać obrażenia wrogim bohaterom.

Mind Control

Zdolność polegająca na przejęciu kontroli nad przeciwnikiem. Postać, nad którą została przejęta kontrola nie może używać swoich umiejętność oraz atakować swoich wrogów, natomiast dotychczasowi sojusznicy stają się dla niej wrogami i może ona ich atakować oraz otrzymywać od nich obrażenia. Warto też tutaj zastanowić się nad postacią, która przejmuje kontrolę nad wrogiem. Postać ta nie mogłaby używać swoich umiejętności natomiast w pełni kierowałaby awatarem, który właśnie przejęła.

Dajcie znać co sądzicie o takich propozycjach kontroli tłumu w Overwatch i czy jesteście za pojawieniem się nowych umiejętności w Overwatch.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody