Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Overwatch przekroczył barierę 50 milionów graczy

Overwatch przekroczył barierę 50 milionów graczy

Od ostatniego rekordu Overwatch minęło już trochę czasu. Blizzard zdradził, ze Overwatch ma już 50 milionów graczy na całym świecie.

Ostatnie informacje o sprzedanych kopiach gry posiadamy z maja 2018 roku kiedy to Blizzard pochwalił się 40 milionami graczy. Tym razem jednak Aaron Keller powtórzył słowa Jeffa Kaplana ws aktualnego rekordu. Według deweloperów w Overwatch gra 50 milionów graczy. Nie wiemy jednak czy jest to liczba rzeczywistych unikalnych graczy czy sprzedanych kopii gry.

Ewidentnie widać, ze tempo popularności Overwatch przez półtora roku bardzo mocno osłabło. Nie zmienia to jednakże faktu, że liczby rosną. W dzisiejszych czasach osiągnięcie pułapu 50 milionów nie niesie za sobą już takiej satysfakcji jak przed laty. W końcu więcej graczy niż Overwatch ma np. mobilne Call of Duty, które swoją premierę miało dosłownie 2 miesiące temu. Fortnite, Minecraft czy GTA również mocno odbiegają liczbami od Overwatch.

Nawet jeśli pozyskiwanie nowych graczy w Overwatch idzie dosyć powoli, to jest to powód do zadowolenia. Ciekawi mnie jaki efekt przyniesie Overwatch 2 i misje kooperacyjne.

 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody