Overwatch trening – lepsze celowanie

Overwatch trening – lepsze celowanie

Chcecie poprawić swoje zdolności celowania? Dobrze trafiliście! Tutaj nauczymy Was jak zostać mistrzem snajperów bez wychodzenia z domu! Usiądźcie wygodnie, przygotujcie herbatkę i weźcie się za czytanie.

Witajcie na stronie, na której znajdziecie przydatny poradnik uczący lepiej strzelać. Trafiliście tutaj, bo jesteście najlepszymi, najsilniejszymi i najskuteczniejszymi żołnierzami, więc bierzcie się do roboty!

W kilku krokach przedstawimy i wyjaśnimy Wam, jak skutecznie trenować celowanie. Pokażemy Wam również, że nie trzeba mieć profesjonalnego sprzętu, by dobrze grać! Trening dotyczy jedynie graczy PC. Pamiętajcie, że praktyka czyni mistrza i nie od razu staniecie się mistrzami AIM-a lecz tygodnie praktyki dadzą Wam niesamowite rezultaty. Rozgrzani? To zaczynamy!

Krok 1 – Czułość myszy

By lepiej celować potrzebna nam będzie odpowiednia czułość myszy. Większość myszek dla graczy posiada programowalną możliwość zmiany DPI, by dostosować ją indywidualnie według własnego upodobania. W grze również posiadamy taką możliwość, z panelu Ustawienia -> Sterowanie -> Mysz. W tym kroku musicie tak dobrać czułość, by pełen obrót postaci nie sprawiał, że wyjeżdżacie myszką poza podkładkę. Najlepiej jest, gdy ruch ten jest idealnie zgrany z wielkością waszej podkładki, tzn. obrót o 360 stopni to przesunięcie myszki po podkładce od jej jednego brzegu do drugiego, bez wykraczania poza niego! To bardzo istotne. Takie ustawienie pozwoli Wam na lepsze określenie położenia myszy, a Wam będzie to łatwiej zapamiętać. Ważne jest, by jedna wartość DPI nie była ustawiona pod wszystkie postaci, ponieważ różni bohaterowie reprezentują różne style gry. Pamiętajcie o tym!

 

Krok 2 – Ustawienia celownika

Jeżeli chcecie jeszcze bardziej zwiększyć swoje zdolności namierzania, rozpatrzcie ten krok. Chodzi tutaj głównie o wyłączenie animacji celownika oraz dobranie odpowiedniego koloru. Animacja celownika uwzględnia rozrzut, jakim dysponuje dana broń. Może to być kłopotliwe przy celowaniu na dalekie dystanse. Najlepiej jest wyłączyć w opcjach tę funkcję – dzięki temu otrzymamy statyczny celownik, który nie będzie przeszkadzał nam tym, że skacze jak szalony. Natomiast kolor jest dość istotny. Mapy dysponują ogromną ilością kolorów i czasami zdarza się, iż nasz celownik zwyczajnie wtapia się w tło i nie możemy go w pełni dostrzec. Jest na to rada! Zmieńcie kolor celownika na jaskrawy, mocny, by zawsze go widzieć. To pozwoli Wam na lepsze celowanie bez konieczności przyglądania się w ekran, by dostrzec ukryty wśród kolorów celownik.

 

Krok 3 – Czas na trening! – celowanie stojąc, w ruchu oraz skoku na statycznych celach

Przygotowani? Wykonaliście poprzednie kroki? No to czas na trochę praktyki. Zacznijmy od czegoś prostego. Po pierwsze, wejdźcie do Obszaru Treningowego i wybierzcie McCree, Żołnierza bądź Bastiona. Ta trójka najlepiej sprawdzi się w tym ćwiczeniu. Nie martwcie się, na Wdowę przyjdzie jeszcze czas. Ustawcie się przed dwoma robotami, wybierzcie jednego i zacznijcie ćwiczenie. Polega ono na tym, by obracać celownik w jednym kierunku do połowy (np. w prawo) i pewnym ruchem wrócić celownikiem na głowę robota, pozostając w bezruchu. Tutaj macie schemat :

WAŻNE : Praworęczni z prawa na lewo, leworęczni na odwrót. Podczas ćwiczenia należy zacząć od małej odległości od przeciwnika i stale ją zwiększać oraz starać się to robić coraz szybciej. Ważne jest, by powtarzać tę czynność kilka razy. Dzięki temu łatwiej nauczycie się szybkiego celowania w statyczne cele będąc odwróconym i zaoszczędzicie czas na celowanie podczas dynamicznych akcji. Jeżeli opanowaliście już tę czynność, zacznijcie powoli ją sobie utrudniać. Od teraz starajcie się poruszać na boki według schematu poniżej oraz starać się utrzymać celownik na głowie przeciwnika.

Gdy opanujecie również tę czynność, dodajcie do tego podskoki. To pozwoli Wam na całkowite zapanowanie nad celownikiem podczas poruszania się w grze na różne sposoby. Jeżeli dobrze Wam idzie jedną z tych trzech postaci, możecie wybrać Wdowę, ustawić się w większej odległości i ponowić początki ćwiczenia. To pozwoli Wam na lepsze zapanowanie nad bronią Wdowy.

Krok 4 – Przyspiesz!

Od teraz zaczyna się prawdziwy trening! Przypomnijcie sobie jak wykonywaliście poprzedni krok… Już? To teraz przyspieszcie i to znacząco! Chodzi o to, by jak najszybciej wycelować w głowę przeciwnika i oddać strzał. Niestety ale gra FPS jest dynamiczna i na polu walki nie będziecie mieli okazji strzelać do statycznego przeciwnika i na dodatek kilka razy mierzyć w jego głowę. Dzięki temu ćwiczeniu nauczycie się szybkiego celowania. Zacznijcie celowanie od dowolnej strony, teraz szybkim ruchem wycelujcie w głowę przeciwnika, oddajcie strzał i wróćcie do punktu startowego. Powtarzajcie tę czynność kilkanaście razy aż w końcu ją opanujecie. Uwierzcie mi, że może się to wydawać trudne lecz w praktyce okazuje się zaskakująco łatwe. Po wielu godzinach treningu będziecie w stanie zauważyć wzrost waszych umiejętności.

Następna strona »

Skomentuj post i wygrywaj nagrody