Overwatch World Cup – Polska wygrywa z Irlandią

Powrót do strony głównej

Dzisiejszego dnia rozpoczęły się rozgrywki eliminacyjne do pierwszego turnieju Overwatch World Cup 2k16. Polska z małyn potknięciem wygrała jednak pewnie z reprezentacją Irlandii.

overwatch-world-cup-logo

Dzisiejszy dzień zakończył się bardzo pozytywnie dla polskiej reprezentacji. Polakom udało się wygrać z Irlandią 2:1 dzięki czemu przbliżyliśmy się do wyjścia z grupy. Zapytaliśmy KajZer0 jak przebiegały rozgrywki i na jakich mapach grali. Oto co nam napisał:

Musiałem szybko się zgrać z zespołem. Na szczęście potknięcia w komunikacji były małe co pozwoliło nam w drugim i trzecim meczu przejąć kontrolę nad grą.

Pierwszy mecz był bardzo wyrównany. Graliśmy na Dorado w obronie. Irlandczycy zdobyli ostatni punkt na dwie sekundy przed Overtime. Grając w ataku dopchnęliśmy ładunek w Overtime co pozwoliło doprowadzić do dogrywki. Obu drużynom udało się doprowadzić ponownie ładunek jednak reprezentacja Irlandii była szybsza przez co musieliśny uznać ich przewagę.

W drugim meczu trafiliśmy na mapę Eichenwalde. Zmiażdżyliśmy przeciwników. Nie oddaliśmy ani jednego punktu. Nam natomiast udało się już przt pierwszym ataku zdobyć ładunek i było 1:1.

Trzeci mecz wrzucił nas na Ilios. Bardzo ciekawy pick mapy ponieważ fajnie jest rozwiązywać sytuacje remisowe na mapach typu KOTH. Pierwszy pubkt przejęliśmy i doprowadziliśmy do 80% po czym Irlandia przejęła inicjatywę i zdobyła 100%. Na drugim punkcie już nie odpuściliśmy i nie daliśmy przeciwnikom nawet szans na zdobycie punktu. W trzeciej rundzoe oddaliśmy początek Irlandczykom by przy 40% po ich stronie odbić punkt i doprowadzić do 100%. Ostatni punkt pewnie wybroniliśmy nie dając szans przeciwnikom i było 2:1 dla nas.

Nasi reprezentanci w obronie najczęściej wybierali następujące picki:

  • Reinhardt / Zarya / Roadhog
  • Pharah / McCree / Genji
  • W obronie czasami brano Mei
  • Na supportach w obronie Zenyatta i Mercy na ataku Lucio i Ana

W dniu jutrzejszym odbędzie się mecz z reprezentacją Niemiec, a nie jak pokazuje harmonogram reprezentacja krajów Bałtyku. Będzie to bardzo trudny mecz zważywszy na fakt, że mają w soim zespole zawodników z proteamów światowej klasy. Mecz rozpocznie się o 17:30 dlatego bądźcie z nami. Mecz najpewniej będzie również transmitowany na oficjalnym kanale ESL_Overwatch na łamach platformy Twitch.

W naszej grupie został dziś rozegrany jeszcze jeden mecz między Irlandią i krajami Afryki Południowej. Irlandia pewnie wygrała 2:0 i aktualnie zajmuje drugą pozycję zaraz za Polską.

W pozostalych grupach Czechy i Norwegia pewnie zdobywają po 6 punktów, a Austria i Włochy po 3 punkty wygrywając odpowiednio z Serbią i Bułgarią. A już jutro od godziny 12:30 rozpoczną się kolejne rozgrywki grupowe gdzie nie możemy doczekać się pojedynków reprezentacji Finlandi i Szwecji.

Kibicujecie naszym chłopakom? Jak sądzicie mają szansę na wygraną?