Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Overwatch World Cup wraca w 2019!

Overwatch World Cup wraca w 2019!

Tak jak w poprzednich latach, najlepsze reprezentacje narodowe zmierzą się na BlizzConie w ramach Overwatch World Cup 2019. Sporo jednak się zmienia, a gracze będą mieli większy wpływ na wybór swojej reprezentacji.

Pierwszą dużą zmianą jest rezygnacja z turniejów kwalifikacyjnych. Jedynym turniejem będzie ten na Blizzconie, a zmierzy się w nim 10 najlepszych drużyn z całego świata. Pięć zespołów ma zagwarantowane miejsce na podstawie poprzednich występów, pozostałą piątkę wyłonią kwalifikacje.

Do kwalifikacji może zgłosić się każdy kraj, który zbierze komitet i drużynę na czas. Cały proces rusza już niedługo, bo od 15 maja do 24 maja będzie można zgłaszać swoje kandydatury do komitetu narodowego. Głosowanie rozpocznie się 30 maja i potrwa do 9 czerwca, a od połowy czerwca komitety będą przeprowadzały testy zawodników do drużyn narodowych.

W zeszłym roku główny menadżer był wybierany przez Blizzard, a gracze wybierali tylko koordynatora społeczności. W tym roku głównego menadżera wybierają gracze, więc jako społeczność mamy ogromny wpływ na kształt naszej drużyny.

A jaki jest cel? Celem oczywiście jest Blizzcon, który odbędzie się 1-2 listopada. 10 najlepszych zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, gdzie każdy zagra z każdym. Potem jest już dobrze znana wszystkim faza pucharowa, a na końcu upragniony finał.

Chcielibyście kandydować do komitetu? Myślcie szybko! Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody