Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Overwatch World Cup: Znamy już wszystkich półfinalistów!

Overwatch World Cup: Znamy już wszystkich półfinalistów!

Za nami pierwszy dzień rozgrywek Overwatch World Cup. Do głównej fazy turnieju dostało się osiem drużyn, lecz po emocjonujących ćwierćfinałach tylko cztery przeszły dalej. Zobaczcie, kto ma szansę wrócić z Blizzconu z tytułem najlepszej drużyny świata!

Wyniki spotkań

Najpierw obejrzeliśmy mecz USA kontra Wielka Brytania. Był to klasyczny pojedynek „Dawida z Goliatem”, gdzie Goliatem była oczywiście reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Amerykanie są jedną z najsilniejszych nacji w Overwatch, a w tym roku wyglądali mocniej niż zwykle. Mimo to, ku zaskoczeniu wszystkich, USA przegrało ten mecz 1-3 i to Brytyjczycy przeszli do półfinału.

W kolejnym ćwierćfinale zmierzyły się reprezentacje Kanady i Francji. Oba zespoły prezentowały podobny, wysoki poziom, ale to właśnie Kanadyjczycy za każdym razem byli odrobinę lepsi. Francuzi polegli 0-3, ale wynik jest naprawdę mylący – każda z tych rund była wyrównana. Równie dobrze ten mecz mógłby zakończyć się 3-2.

Trzecie spotkanie odbyło się pomiędzy Chinami a Finlandią. Obie drużyny miały zaskakująco dobre występy w fazie grupowej. W bezpośrednim starciu to jednak Chińczycy wyszli zwycięską ręką, pokonując Finów 3-0.

Ostatnie spotkanie było bardzo podobne do pierwszego. Z jednej strony mieliśmy murowanych faworytów z Korei, z drugiej ambitnych, ale słabszych Australijczyków. W przeciwieństwie do USA, Korea dopełniła formalności i zdominowała starcie. Australijczycy robili co mogli, ale ich mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla przeciwnika.

Zapowiedź

Dzisiaj czekają nas następujące spotkania:

  • 17:30 – I półfinał – Wielka Brytania vs. Korea Południowa
  • 19:30 – II półfinał – Chiny vs Kanada
  • 21:30 – mecz o trzecie miejsce
  • 23:45 – Finał

Wszystkie spotkania można obejrzeć na Twitchu.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody