Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Overwatch World Cup – (Znowu) wygrali Koreańczycy

Overwatch World Cup – (Znowu) wygrali Koreańczycy

Gary Lineker, były angielski piłkarz, zasłynął kiedyś mówiąc: „Futbol to taka gra, że 22 mężczyzn biega za piłką przez 90 minut, a na końcu i tak wygrywają Niemcy.” Po obejrzeniu kolejnego turnieju Overwatch World Cup mam niezmierną ochotę ten cytat sparafrazować. A mianowicie: Overwatch to taka gra, że dwunastu graczy walczy o cel, a na końcu i tak wygrywają Koreańczycy. Tegoroczne mistrzostwa są kolejnym dowodem na słuszność tych słów.

1. półfinał – Wielka Brytania 0-2 Korea Południowa

Ostatniego dnia World Cupu rozegrano cztery mecze – dwa półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz wielki finał. Pierwsze starcie odbyło się pomiędzy drużynami Wielkiej Brytanii i Korei Południowej. W poprzednim artykule nazwałem ćwierćfinał USA z Wielką Brytanią „walką Dawida z Goliatem”. Ku zaskoczeniu wszystkich, „Dawid”, czyli Brytyjczycy, zagrali znakomicie i wyeliminowali gospodarzy. W półfinale jednak czekał na nich jeszcze większy „Goliat”, czyli właśnie niepokonana drużyna Korei. Brytyjczycy byli pełni zaangażowania i widać było, że Koreańczycy mają z nimi ogromne problemy. Dwie rundy udało im się w świetnym stylu zremisować, jednak ani jednej mapy nie wygrali. Ostatecznie, po emocjonującej końcówce na Rialto, pierwszy półfinał zakończył się bez niespodzianki, wynikiem 2-0 dla Korei.

2. półfinał – Kanada 0-3 Chiny

W drugim półfinale widzieliśmy teoretycznie dwie bardziej zbliżone do siebie drużyny. Mowa tutaj o zespołach Chin i Kanady, i to właśnie Ci pierwsi pokazali się z lepszej strony. Chińczycy zdominowali Kanadyjczyków, i poza kilkoma momentami dobrej gry, zespół z Kanady nie umiał nawiązać walki. Starcie zakończyło się szybko, bo po trzech rundach, i nikt nie miał wątpliwości, że Chińczycy zasłużyli na zwycięstwo 3-0.

Mecz o 3 miejsce – Kanada 3-2 Wielka Brytania

Od razu potem rozegrany został mecz o trzecie miejsce, w którym wzięły udział ekipy Kanady i Wielkiej Brytanii. Było to prawdopodobnie najlepsze spotkanie tego dnia, obie strony prezentowały bardzo wyrównany poziom. Widać było, że obie drużyny chciały wygrać to spotkanie. Ostatecznie udało się to Kanadyjczykom i z wynikiem 3-2 zostali brązowymi medalistami tegorocznych mistrzostw.

Wielki Finał – Korea Południowa 4-0 Chiny

Potem za to nastąpił wielki finał. Był on rozgrywany na nieco innych zasadach, a dokładnie teraz trzeba było wygrać 4 mapy zamiast 3. Mimo to, Koreańczycy tak zdominowali Chińczyków, że finał zakończył się bardzo szybko. Chociaż reprezentacja Chin do tego momentu nie przegrała na turnieju ani jednej mapy, to z weteranami z Korei byli bezradni. Dopiero w ostatniej rundzie, gdy trener Chin wprowadził trzeciego dpsa do gry, Chińczycy mieli szansę zdobyć jedną mapę. Niestety dla nich, tak się nie stało. Wynik 4-0 nie pozostawiał żadnych złudzeń – Koreańczycy zasłużenie wygrali Overwatch World Cup.

Podium:

1. miejsce – Korea Południowa

2. miejsce – Chiny

3. miejsce – Kanada

MVP Overwatch World Cup: JJonak

Skomentuj post i wygrywaj nagrody