Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Overwatch zarobił już 1 miliard dolarów!

Overwatch zarobił już 1 miliard dolarów!

Spółka Activision Blizzard opublikowała raport finansowy za pierwszy kwartał 2017 roku. Ujawniono w nim, że Overwatch zarobił już ponad miliard dolarów!

Overwatch przekroczył magiczną liczbę miliarda dolarów w niespełna rok po premierze gry. Jest to jeden z rekordów ponieważ w Activision Blizzard jedynie 7 gier przekroczyły ten próg zarobków dołączając do takich hitów jak Call of Duty, Guitar Hero czy World of Warcraft. Wszystko wskazuje na to, że Overwatch jest nie tylko świetną rozrywką ale też dobrze na siebie zarabia.

Miliard dolarów…Czy potraficie sobie wyobrazić taką sumę? Na kwotę tą złożyła się nie tylko sprzedaż gry ale również zysk z mikrotransakcji takich jak zakup Loot Boxów, które są bardzo popularnym produktem w sklepie Blizzarda.

Pierwszy kwartał 2017 roku był również rekordowy w samym Blizzardzie. Rok do roku przybywa graczy i aktualnie wynosi 41 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie co stanowi aż 58% wzrost rok do roku. Jeżeli chcecie jeszcze bardziej zagłębić się w wyniki finansowe Activision Blizzard koniecznie zajrzyjcie pod ten link.

Jak sądzicie, Overwatch zasłużył na taki sukces :)?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody